Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bezpieczny.pl wprowadza nowość do ubezpieczeń na życie. Polisa zapewniająca wypłatę renty dla dziecka, do kupienia online

Ochronę ubezpieczeniową dostarcza Generali, które jest właścicielem portalu bezpieczny.pl

W serwisie bezpieczny.pl pojawił się nowy produkt, który można kupić online: renta dla dziecka lub bliskich. Ochronę ubezpieczeniową dostarcza Generali, które od maja tego roku jest właścicielem platformy.

Przeczytajcie także: Generali przeznaczy 1,1 mld euro na transformację cyfrową

Nowy produkt Bezpiecznego to ubezpieczenie na życie, kierowane głównie do mających dzieci na utrzymaniu. Tak jak i inne polisy życiowe ma stanowić wsparcie dla rodziny, w szczególności dzieci, w razie śmierci ubezpieczonego. Jednak zamiast standardowej w ubezpieczeniach życiowych jednorazowej wypłaty, Bezpieczny proponuje rozłożenie sumy na comiesięczne świadczenia. Dzięki temu młody człowiek, w razie straty rodzica, ma mieć zapewniony stały i regularny dopływ środków pozwalających na utrzymanie się, czy kontynuowanie nauki.

Rodzic sam wskazuje, jaka ma być kwota miesięcznej renty wypłacanej na rzecz dziecka w razie: śmierci w wypadku komunikacyjnym, w następstwie nieszczęśliwego wypadku oraz z przyczyn naturalnych. Określa też, jaki ma być maksymalny okres wypłaty renty (od 3 do 25 lat). Jeśli suma ubezpieczenia wyliczona na podstawie tych danych będzie odpowiednio wysoka, klient może zostać poproszony o wypełnienie ankiety medycznej lub wykonanie badań.

Składkę można opłacać w trybie miesięcznym albo rocznym. Ochroną można objąć większą liczbę uposażonych (czyli odbiorców renty, zazwyczaj dzieci) i dla każdego z nich określić kwotę świadczenia i liczbę lat, przez które dziecko ma otrzymywać wsparcie.

Po śmierci ubezpieczonego Generali rozpoczyna wypłatę comiesięcznej renty uposażonemu. Gdy zaś dziecko ukończy 25 rok życia, będzie mogło zdecydować o jednorazowej wypłacie całej pozostałej kwoty świadczenia lub nadal pobierać rentę do wyczerpania sumy ubezpieczenia.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenie psa w serwisie bezpieczny.pl

Umowę można zawrzeć całkowicie samodzielnie za pośrednictwem portalu, ale można też skorzystać ze wsparcia agenta, który pomoże dobrać parametry ubezpieczenia. Klient może połączyć się z agentem za pośrednictwem portalu i przekazać mu kontrolę nad stroną, na której wypełniany jest formularz zgłoszenia do ubezpieczenia. Można też zamówić rozmowę telefoniczną z pośrednikiem za pomocą formularza dostępnego na stronie. Tak jak i w innych produktach dostępnych w serwisie bezpieczny.pl za podanie kodu pośrednika klient dostaje 10 proc. rabatu.

Choć produkt jest pomyślany głównie jako zabezpieczenie dzieci na wypadek śmierci rodzica, można nim objąć również dowolną inną osobę, bez względu na jej wiek czy stopień pokrewieństwa z ubezpieczonym.

Okiem redaktora

Andrzej Adamczyk, założyciel portalu bezpieczny.pl, lubi zaskoczyć rynek niestandardowym podejściem. Tak było, gdy kilka lat temu wprowadził zupełnie nowy model sprzedaży ubezpieczeń NNW dla dzieci. Indywidualne polisy, które można wygodnie kupić przez internet, stały się ciekawą alternatywą dla ubezpieczeń dystrybuowanych w szkołach. Zwłaszcza w świetle różnych nieprawidłowości, do których dochodziło w tamtym czasie przy zawieraniu szkolnych umów. Za sukcesem stało również zaangażowanie do sprzedaży online agentów, co wtedy wydawało się połączeniem ognia z wodą. Pośrednicy sami kierowali klientów do zakupów w serwisie, bo dzięki temu bez dużego nakładu pracy inkasowali prowizję. A i sami klienci do pośredników się zwracali, bo dzięki podaniu kodu agenta dostawali 10 proc. rabatu. 
Ten sam mechanizm Bezpieczny z powodzeniem stosuje również w innych wprowadzanych przez siebie ubezpieczeniach, wśród których znaleźć można standardowe ubezpieczenia komunikacyjne, nieruchomości czy podróżne, a także wyjątkowe na tle rynku ubezpieczenia dla psów (a wkrótce podobno również dla kotów). Nadal też portal bezpieczny.pl jest – jak to określa Andrzej Adamczyk – wirtualnym biurem agenta, z którego pośrednik może teraz też sprzedawać bardziej zaawansowane polisy. A to dzięki możliwości połączenia się z klientem przez portal, przejęcia kontroli nad stroną i wsparcia przy wypełnianiu formularza.
Teraz Bezpieczny znowu wprowadza świeży powiew do branży. Odważył się zaproponować inną narrację do trwających w stagnacji ubezpieczeń na życie. Bazując na sukcesie, jaki portalowi przyniosły właśnie ubezpieczenia dla dzieci, również teraz odwołuje się do instynktów rodzicielskich. Jednocześnie proponuje prosty model: pyta, ile pieniędzy ma dostawać twoje dziecko miesięcznie, a nie jaka ma być suma ubezpieczenia (co dla klienta może być pojęciem abstrakcyjnym). Również system wypłat, opierający się na comiesięcznych świadczeniach, może niejednemu rodzicowi wydać się bardziej rozsądny niż jednorazowa wysoka kwota. Czy i tym razem uda się przeprowadzić małą rewolucję w ubezpieczeniach?
 

Ida Krzemińska-Albrycht
KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies