Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allianz ubezpieczy kierowców i dostawców Ubera. Firmy nawiązały współpracę w 23 krajach, w tym w Polsce

Wcześniej partnerem Ubera w programie Partner Protection była Axa

Allianz Partners i Uber nawiązały partnerstwo, dzięki któremu kierowcy i dostawcy świadczący usługi za pośrednictwem platformy będą objęci darmowym ubezpieczeniem. Zapewni ono m.in. wypłaty świadczeń rekompensujących utracony dochód w razie wypadku, do którego dojdzie podczas przejazdu czy dowozu zamówienia. Od 1 stycznia 2022 r. z ubezpieczenia Allianz w ramach programu ochrony partnerów (Partner Protection) skorzystają bezpłatnie kierowcy Ubera i kurierzy Uber Eats z 23 europejskich krajów, w tym z Polski.

Przeczytajcie także: PZU zaoferuje ubezpieczenia kierowcom Ubera

Ubezpieczenie składa się z różnych elementów składowych – zarówno tych związanych z podróżą (on-trip) w roli kierowcy Ubera lub dostawcy Uber Eats, jak i dotyczących życia prywatnego ubezpieczonych (off-trip). Przewidziano m.in. wypłatę świadczenia rekompensującego utracony dochód w przypadku wypadków podczas podróży, obrażeń lub hospitalizacji. Świadczenia związane z wykonywaniem usług na rzecz Ubera dotyczą zdarzeń, które wystąpią od przyjęcia zlecenia przewozu lub dostawy jedzenia do 15 minut po zakończeniu przejazdu. Ochroną może być objęty każdy kierowca oraz dostawca Uber i Uber Eats.

Przeczytajcie także: 100 największych firm branży płatniczej

Aktywnym partnerom (czyli mającym za sobą odpowiednią liczbę wykonanych zleceń) zaproponowane zostaną również benefity off-trip, takie jak płatne zwolnienie lekarskie do 15 dni czy zasiłki macierzyńskie lub ojcowskie.

Początki programu Partner Protection sięgają 2017 r. Został on przygotowany z myślą o kierowcach i kurierach, którzy korzystają z aplikacji Uber i Uber Eats. Wcześniej dostawcą ochrony była Axa, z którą Uber nadal będzie współpracował na rynku francuskim.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies