Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Oto 100 największych polskich firm branży płatniczej. Raport z rankingiem już do pobrania

W raporcie, oprócz rankingu głównego, znajdziecie też kilka innych ciekawych zestawień

Opublikowany dzisiaj Ranking 100 największych polskich firm branży płatniczej, przygotowany przez serwis cashless.pl, to pierwszy taki projekt na polskim rynku. Pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Zamierzamy przygotowywać go cyklicznie, co pozwoli obserwować i analizować zmiany zachodzące w sektorze płatności.

Przeczytajcie także: Oto raport Insurtechy w Polsce

W raporcie znajdziecie ranking główny, w którym prezentujemy zestawienie stu największych firm płatniczych pod względem przychodów osiągniętych w ubiegłym roku. Dodatkowo raport zawiera rankingi, w których o pozycji decydował wynik netto, liczba pracowników, dynamika przychodów, zysków itd. W raporcie znajdziecie także komentarze i felietony ekspertów oraz managerów znanych i cenionych w branży płatniczej.

Informacja na temat metodyki rankingu znajduje się w raporcie. W tym miejscu warto może wspomnieć, że w zestawieniu znalazły się firmy polskie, czyli widniejące w polskim KRS jako spółki prawa handlowego, które opublikowały w rejestrze swoje raporty finansowe za lata 2019 i 2020 oraz świadczą usługi płatnicze. Zaliczyliśmy do nich więc m.in. operatorów terminali płatniczych, płatności mobilnych, firmy obsługujące przelewy i przekazy, integratorów płatności internetowych itd.

Przeczytajcie także: Pierwszy raport na temat płatności odroczonych w Polsce

Z powyższego wynika, że poza rankingiem znalazły się na przykład firmy funkcjonujące jako jednoosobowa działalność gospodarcza. Zdecydowaliśmy się także pominąć podmioty posiadające zezwolenia na dostęp do danych o rachunkach bankowych, które nie oferują innych usług, np. Kontomatik czy Banqware.

Partnerami głównymi raportu z Rankingiem 100 największych polskich firm branży płatniczej zostały firmy Przelewy24 i Visa. Zapraszam do lektury.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies