Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ubezpieczenia turystyczne w Alior Banku. Polisę możecie kupić w bankowości mobilnej i internetowej

W Alior Mobile i Alior Online można kupić ubezpieczenie PZU Wojażer

Alior Bank poinformował, że umożliwia swoim klientom zakup ubezpieczenia turystycznego w aplikacji mobilnej lub serwisie transakcyjnym. Użytkownicy bankowości elektronicznej Aliora mogą wykupić ochronę dostarczaną przez PZU w ramach ubezpieczenia Wojażer.

Przeczytajcie także: 240 tys. zł za zapalenie płuc, czyli czemu warto mieć travelkę

Ubezpieczenie obejmuje organizację i zwrot kosztów leczenia, w tym transportu medycznego, wykonania niezbędnych badań, zakupu leków i przyrządów rehabilitacyjnych. Polisa obejmuje m.in. pomoc w przypadku nagłego zachorowania na covid-19 w trakcie zagranicznego wyjazdu. Ubezpieczony może skorzystać też z oferty usług assistance, polisy NNW, OC w życiu prywatnym oraz ubezpieczenia bagażu. Klienci mają do wyboru trzy warianty ochrony, różniące się zakresem i sumami ubezpieczenia. Jak deklarują przedstawiciele banku, proces wyboru i zakupu polisy ma być prosty oraz intuicyjny i zajmować nie więcej niż kilka minut. Wykupiona polisa wraz z pozostałymi dokumentami ubezpieczeniowymi trafia na adres mailowy klienta.

Przeczytajcie także: PZU chce zacieśnić relację z bankami w swojej grupie

Alior już od kilku miesięcy stopniowo rozwija ofertę ubezpieczeń dostępnych w kanałach elektronicznych. Jeszcze w lutym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl o planach instytucji w tym zakresie, a w kwietniu w Alior Online pojawiły się polisy komunikacyjne z oferty Link4. Bank deklarował wtedy, że zamierza wprowadzić ubezpieczenia również do swojej aplikacji mobilnej, a wachlarz produktów będzie poszerzany.

I rzeczywiście pod koniec maja w marketach Google Play oraz Apple Store pojawiła się aktualizacja apki Alior Mobile, w której dodano dwa rodzaje polis: mieszkaniowe od Link4 oraz turystyczne od PZU. Przy czym użytkownik apki po wyborze interesującego go ubezpieczenia jest przekierowywany odpowiednio na stronę Link4 albo do serwisu mojePZU, gdzie może przejść kolejne etapy zawierania umowy. Teraz travelki pojawiły się także w Alior Online, czyli systemie transakcyjnym banku, gdzie klient może przejść cały proces zakupu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies