Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PayPal wchodzi do sklepów stacjonarnych. Wykorzysta do tego technologię zbliżeniową

Firma znana z płatności w e-commerce chce umożliwić swoim użytkownikom transakcje również w handlu stacjonarnym

Już chyba nie ma wątpliwości, że jeżeli w przyszłości upowszechnią się płatności mobilne, rządzić będzie "zbliżeniowość". Technologia, wypromowana przez MasterCarda i Visę, umożliwia dokonywanie płatności smartfonami na podobnej zasadzie jak kartami bezstykowymi. I zdobywa uznanie coraz to nowych graczy.

Przeczytajcie także: Oto opaska, która zmienia zegarek Pebble w instrument płatniczy

Jednym z nich jest PayPal, który dotąd był znany przede wszystkim z płatności w środowisku e-commerce. Przedstawiciele firmy poinformowali właśnie o nawiązaniu współpracy z koncernem telekomunikacyjnym Vodafone. Użytkownicy aplikacji Vodafone Wallet (na razie tylko na Wyspach Brytyjskich) będą mogli połączyć ją z kontem PayPal, co z kolei pozwoli na płacenie zbliżeniowe smartfonem prosto z konta PayPal.

Z deklaracji przedstawicieli Vodafone wynika, że rozwiązanie będzie dostępne na ponad 70 modelach smartfonów z systemem Android, wyposażonych w antenę NFC służącą do komunikacji zbliżeniowej. Szczegóły transakcji mają być widoczne w aplikacji oraz w systemie PayPal na stronie internetowej. Z kolei dane potrzebne do przeprowadzenia płatności mają być umieszczone na karcie SIM komórki.

Przeczytajcie także: Dzięki tej nowej funkcji SkyCash już nie przepłacicie za parkowanie

Takie rozwiązanie, zwane potocznie simcentrycznym, wykorzystywane jest również przez banki współpracujące z MasterCardem i Visą. Okazuje się jednak, że poważną barierą w ich rozwoju jest właśnie udział telekomu i konieczność wymiany kart SIM. W Polsce kilka banków uruchomiło płatności simcentryczne przy współpracy z Orange i T-Mobile. Po kilku latach dość marnych efektów tej kooperacji część instytucji wstrzymała prace rozwojowe nad tym produktem. Wydaje się, że gwoździem do trumny "simcentrika" są płatności HCE, które umożliwiają przechowywanie danych transakcyjnych w chmurze obliczeniowej.

Źródło: PYMNTS.com

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies