Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny
Trzeci bank oferuje klientom płatności w WebPOS-ach. Do Pekao i PKO dołączył ING

Trzeci bank oferuje klientom płatności w WebPOS-ach. Do Pekao i PKO dołączył ING

Dzięki nowej usłudze transakcje na rzecz organów administracji publicznej można dokonywać mobilnie, bez stania w kolejce do kasy

ING Bank Śląski w dzisiejszym komunikacie prasowym poinformował o wdrożeniu usługi Blik Direct. Wykorzystuje ona oferowany przez KIR system bezpośrednich płatności internetowych Paybynet oraz usługę WebPOS. Ten drugi to rodzaj wirtualnego terminala płatniczego umożliwiającego dokonywanie płatności za pomocą smartfona w dowolnym miejscu, w którym znajduje się komputer czy tablet podłączony do internetu, a więc np. w punktach obsługi klienta. To eliminuje konieczność stania w kolejce do kasy w trakcie wizyty w urzędzie – płatność można uregulować bezpośrednio u urzędnika.

Przeczytajcie także: Mastercard testuje Soft POS-a

ING jest trzecim bankiem na polskim rynku, który umożliwia dokonywanie płatności na WebPOS-ach. Wcześniej nową usługę wdrożyły Pekao i PKO. Ten drugi wykorzystuje do tego, podobnie jak ING, system Blik. Natomiast Pekao korzysta przy tym ze swojego rozwiązania PeoPay. Warto dodać, że oferowany przez KIR Paybynet pozwala też na płatności na e-platformach urzędowych i instytucji publicznych, takich jak ePUAP.pl, Sekap, Geoinfo jak również w niektórych sklepach internetowych.

Przeczytajcie także: PKO BP wchodzi do systemu Express Elixir

Aby dokonać transakcji typu Blik Direct, klient inicjuje płatność podając urzędnikowi kod Blik w punkcie obsługi lub wprowadzając go samodzielnie na stronie internetowej. Po potwierdzeniu transakcji odpowiednia kwota jest przesyłana bezpośrednio na rachunek bankowy urzędu lub innej instytucji z wykorzystaniem systemu rozliczeń międzybankowych Elixir.

Obecnie możliwość przyjmowania w ten sposób płatności poprzez stronę www oferuje kilkaset urzędów w całej Polsce, a ponad 200 z nich – dzięki wprowadzeniu WebPOS Paybynet – również w punktach obsługi klienta. Urzędy mogą instalować WebPOS-y w ramach programu rozwoju sieci akceptacji płatności bezgotówkowych. W ramach tego samego programu First Data Polcard instaluje w urzędach w całej Polsce bezpłatnie tradycyjne terminale POS.

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 2993 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Tego chyba jeszcze nie było. Będą sprzedawać ubezpieczenia w grach komputerowych?

Play zaprasza na konferencję prasową, w trakcie której chce zaprezentować ubezpieczenia dla graczy

Brytyjska spółka Billona gotowa na PSD II – dostała licencję tamtejszego nadzoru FCA

Billon już wcześniej miał zezwolenie na działalność na Wyspach, ale konieczność ponownej rejestracji wynikała z wdrożenia tam dyrektywy PSD II

Może i narzekacie na banki, ale i tak im ufacie. Rekordowo wysoki poziom reputacji branży w badaniu TNS

Sondaż przeprowadzony w marcu bieżącego roku dowodzi, że poziom zaufania do branży bankowej oraz jej reputacji jest wyższy niż rok temu oraz wyższy w porównaniu z innymi firmami finansowymi

ZBP opublikował standard Polish API. Są dwie metody potwierdzania tożsamości użytkownika

Związek przedstawił standardy w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej

Wreszcie jest Polish API. ZBP na jutro zapowiada publikację standardu w wersji 1.0

Wraz z Polish API Związek Banków Polskich chce też opublikować raport z konsultacji standardu

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Najczęściej czytane

Cashless na Youtube

k_A1sJ-jf1U
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.