Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Można powiedzieć "wreszcie". Największy bank w Polsce udostępni przelewy w systemie Express Elixir

Klienci PKO otrzymają pełny dostęp do systemu KIR-u już w październiku

Informację o rychłym wdrożeniu pełnej funkcjonalności systemu Express Elixir potwierdziło biuro prasowe PKO BP. Przypomnę, że już od pewnego czasu klienci tego banku mogą korzystać z przelewów na numer telefonu realizowanych za pośrednictwem Blika. Ten wykorzystuje do tego właśnie system Express Elixir. Natomiast od października za jego pomocą posiadacze rachunków w PKO będą też mogli odbierać i nadawać przelewy na rachunki w innych bankach korzystając z internetowego systemu transakcyjnego.

Przeczytajcie także: Klienci Handlowego też będą mogli klikać

Express Elixir to jeden z dwóch działających na polskim rynku systemów pozwalających na przesyłanie pieniędzy w czasie rzeczywistym pomiędzy rachunkami w różnych bankach (drugim jest Blue Cash). Z systemu oferowanego przez KIR korzystać dziś mogą klienci kilkunastu banków w Polsce, m.in. BZ WBK, ING czy Millennium. W marcu bieżącego roku przystąpił do niego także Narodowy Bank Polski, który prowadzi rachunki m.in. dla urzędów skarbowych, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy administracji celnej.

Przeczytajcie także: Rośnie transakcyjność systemu Exress Elixir

Popularność przelewów Express Elixir sukcesywnie i dynamicznie rośnie. Z danych KIR-u wynika, że w lipcu wykonaliście za jego pośrednictwem ponad 376 tys. przelewów o wartości 1,38 mld zł. Dla porównania w lipcu 2016 r. system rozliczył ponad 221 tys. transakcji, a ich wartość przekroczyła wówczas nieznacznie 815 mln zł. Oznacza to, że rok do roku liczba przelewów ekspresowych zwiększyła się o 70 proc., a ich wartość o 69 proc. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Fot. Alain Stoll/Wikipedia

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies