Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Drugi operator terminali wchodzi do Inkartu. Umowę z KIR-em podpisała spółka First Data

Wcześniej decyzję o wejściu do nowego systemu rozliczeń kartowych podjęła firm IT Card

KIR podał przed chwilą w komunikacie prasowym informację o podpisaniu umowy z firmą First Data Polcard na uczestnictwo w systemie Inkart. Dzięki temu zasięg tego rozwiązania powiększy się o ponad 100 tys. terminali płatniczych należących do First Daty. – Współpraca z First Data Polska przyczyni się do upowszechnienia systemu przeznaczonego do rozliczania krajowych transakcji kartowych – mówi Dariusz Marcjasz, wiceprezes KIR, odpowiedzialny za obszar usług kartowych i internetowych.

Przeczytajcie także: Terminale u dostawców Poczty Polskiej

First Data, to pod względem liczby obsługiwanych POS-ów, drugi agent rozliczeniowy na polskim rynku. Co ciekawe, spółka ta od dawna dysponuje konkurencyjnym rozwiązaniem odziedziczonym po przejętym w przeszłości Polcardzie. Dlaczego zdecydowała się zatem na wejście do Inkartu? – Jesteśmy otwarci na inicjatywy wspierające rozwój obrotu bezgotówkowego w Polsce, dlatego w uzupełnieniu oferowanych przez nas usług zdecydowaliśmy się przystąpić do tego systemu – mówi Jolanta Rycerz, dyrektor pionu współpracy z instytucjami finansowymi w First Data Polska.

Przeczytajcie także: VW Bank rezygnuje z obsługi kont nad Wisłą

Opracowany i wdrożony przez KIR system Inkart przeznaczony jest do rozliczania krajowych transakcji kartowych pomiędzy wydawcami kart płatniczych i agentami rozliczeniowymi prowadzącymi działalność na polskim rynku. Obejmują one transakcje realizowane w punktach usługowo-handlowych, bankomatach i innych urządzeniach zlokalizowanych na terenie kraju. Umowy o przystąpieniu do tego systemu podpisały już wcześniej firmy IT Card (właściciel sieci bankomatów Planet Cash oraz terminali Planet Pay), operator bankomatów Euronet oraz wydawca kart BZ WBK.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies