Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny
Mobilna autoryzacja oraz potwierdzanie przelewów odciskiem palca. Wkrótce nowości w aplikacji Raiffeisen Polbanku

Mobilna autoryzacja oraz potwierdzanie przelewów odciskiem palca. Wkrótce nowości w aplikacji Raiffeisen Polbanku

Bank zdradza plany rozwojowe w zakresie oferty mobilnej w nowym regulaminie usług elektronicznych

Klienci Raiffeisen Polbanku otrzymali regulamin świadczenia usług za pośrednictwem kanałów elektronicznych, który zacznie obowiązywać od 1 kwietnia bieżącego roku. Dzięki temu można dowiedzieć się, z jakich nowości klienci instytucji wkrótce będą mogli korzystać. Niestety bank nie podaje terminów wdrożenia tych usług. 

Przeczytajcie także:  JustDrive ułatwia zatankowanie samochodu tylko na Orlenie

A wśród zapowiadanych przez bank rozwiązań jest przede wszystkim mobilna autoryzacja. Pozwala ona na potwierdzanie przelewów zlecanych w internetowym serwisie transakcyjnym poprzez aplikację mobilną, a nie jak to zwykle się odbywa za pomocą hasła jednorazowego otrzymywanego SMS-em. Mobilna autoryzacja staje się w Polsce standardem. Oferują ją już m.in. mBank, ING, T-Mobile Usługi Bankowe a jej wprowadzenie zapowiedziały np. Millennium i PKO BP.

Ponadto Raiffeisen Polbank zapowiada, że pozwoli klientom potwierdzać transakcje o wartości do tysiąca złotych za pomocą biometrii odcisku palca. To na razie rzadkość w Polsce. Podobną usługę oferuje np. Pekao oraz Millennium, które biometrię linii papilarnych wykorzystuje do autoryzacji płatności kartami w internecie w usłudze 3D Secure.

Przeczytajcie także:  mObywatel dostępny również na urządzenia z iOS

Wreszcie ostatnia nowość zapowiadana przez Raiffeisen Polbank to możliwość zakupu w aplikacji banku biletów komunikacji miejskiej oraz wnoszenia opłat za postój samochodu w miejskich płatnych strefach parkowania. Tego rodzaju funkcje możecie znaleźć dziś w apkach np. BZ WBK i Millennium. Oba banki korzystają przy tym ze współpracy z operatorem aplikacji moBiLET. Raiffeisen Polbank nie pisze jednak, z kim ma zamiar przy tym projekcie kooperować.

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 3087 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Sprawiają, że pożyczanie pieniędzy jest proste jak nigdy dotąd. Kontomatik drugim nominowanym do tytułu Fintech Roku

Kontomatik znalazł się w grupie kilku fintechów z Polski, które mają szansę na tytuł. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Śląski obniża do 50 euro odpowiedzialność klientów za fraudy kartowe. Wkrótce to będzie standard

Obniżenie limitu z obecnych 150 euro wymusza dyrektywa PSD II i przepisy związanych z nią tzw. RTS-ów

Postawili na blockchain, zaoferowali aplikację mobilną i telematykę. Bacca nominowana do tytułu Fintech Roku

Bacca jest jednym z kilku polskich fintechów, które mają szansę zdobyć tytuł. Zwycięzców poznacie już 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Tadeusz Kościński: polska karta nie była nam potrzebna po to, by mieć plastik z orłem, ale by obniżyć koszty akceptacji

Z wiceministrem w resorcie przedsiębiorczości i technologii Tadeuszem Kościńskim rozmawiam m.in. na temat programu Polski Bezgotówkowej, terminali w urzędach administracji publicznej i wpływie PSD II na rynek płatności bezgotówkowych

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Cashless na Youtube

wOKrWHZ7Jrc
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.