Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank pozwala na logowanie twarzą. FaceID dopuszczone przez Getin

Nowy sposób logowania znalazł się w dokumencie określającym zasady korzystania z bankowości elektronicznej Getinu

Getin poinformował swoich klientów o zmianie tzw. "Komunikatu dla użytkowników bankowości elektronicznej", która ma zacząć obowiązywać od 30 grudnia bieżącego roku. Dokument ten określa m.in. zasady korzystania z elektronicznych kanałów kontaktu z bankiem oraz zawiera spis usług dostępnych dla klientów zdalnie.

Przeczytajcie także: PKO odblokowuje logowanie przez FaceID

Zgodnie z informacją Getinu 30 grudnia na liście sposobów logowania do aplikacji mobilnej znajdzie się FaceID. To rozwiązanie dostępne dla użytkowników najnowszych smartfonów iPhone X, wyposażonych w system rozpoznawania twarzy. Przypomnę, że w telefonach tych nie ma już tradycyjnego czytnika linii papilarnych a biometria odcisku palca została zastąpiona właśnie biometrią twarzy. Gdyby Getin nie pozwolił na logowanie przez FaceID klienci byliby skazani na powrót do logowania PIN-em.

Przeczytajcie także: Klienci skazani na powrót do mobilnego PIN-u

Wygląda na to, że banki działające na polskim rynku ostatecznie zaaprobowały biometrię twarzy oferowaną przez producenta urządzeń iPhone jako bezpieczny sposób logowania. Ale na początku podejście było różne. Przypomnę, że kilka instytucji od razu pozwoliło na zastąpienie logowania odciskiem palca przez FaceID. Tak zrobiły np. mBank czy Pekao. Inne, jak BZ WBK czy PKO, zablokowały FaceID. Drugi z tych banków już pozwala na logowanie przy wykorzystaniu biometrii twarzy. Z tego co wiem w aplikacji BZ WBK wciąż nie jest to możliwe.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies