Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Korzystanie z otwartej bankowości może być prostsze. Millennium usprawnia proces pożyczkowy, wykorzystując agregator rachunków

Wcześniej klienci Millennium mogli potwierdzić swój dochód, logując się na konto w jednym z siedmiu innych banków

Bank Millennium informuje, że uprościł proces ubiegania się o pożyczkę, wykorzystując do tego otwartą bankowość i usługę dostępu do informacji o rachunku (AIS). Już wcześniej jego klienci mogli korzystać z dobrodziejstwa open bankingu i potwierdzić swój dochód informacjami z innego banku. Wymagało to jednak zalogowania się na rachunek w innej instytucji. Teraz nie jest to już konieczne.

Przeczytajcie także: W Millennium selfie już niepotrzebne do założenia konta

Proces przebiega w pełni online i nie wymaga ani załączania dokumentów o dochodach, ani logowania do innego banku. Instytucja potwierdza dochód klienta na podstawie informacji o rachunkach w innych bankach, na których przekazanie klient wcześniej wyraził zgodę. Wystarczy więc, że użytkownik wcześniej przyłączył konto z innej instytucji, na które otrzymuje wynagrodzenie, do agregatora rachunków, w ramach oferowanej przez Millennium usługi Finanse 360º. Na tej podstawie bank jest w stanie zaproponować mu dodatkowe środki. Z oferty można skorzystać za pośrednictwem bankowości internetowej Millenet, aplikacji mobilnej banku, ale też w placówce lub podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem.

Przeczytajcie także: Nest Bank upraszcza wnioskowanie o kredyt firmowy

Millennium jest jednym z banków aktywnie korzystających z możliwości, jakie daje otwarta bankowość. Jego klienci mogą używać agregatora, dzięki któremu sprawdzą stan rachunku i historię transakcji na swoim koncie w: Alior Banku, BNP Paribas, Citi, ING, Inteligo, mBanku, Pekao, PKO BP oraz Santanderze. Za pośrednictwem serwisu Millenet mogą też inicjować przelewy z kont w sześciu innych bankach (usługa dostępna w przypadku kont w wyżej wymienionych bankach, z wyjątkiem BNP Paribas, Citi i Inteligo).

Bank umożliwia również zdalne założenie konta osobistego lub firmowego (właścicielom jednoosobowych działalności gospodarczych). Tożsamość potwierdza się wówczas poprzez zalogowanie się na konto w innej instytucji. Pozwala też potwierdzić dochód w procesie starania się o pożyczkę poprzez logowanie do jednego z siedmiu innych banków: Alior Banku, BNP Paribas, ING, Inteligo, mBanku, PKO BP lub Santandera. Obecnie nie będzie to już konieczne, dzięki ogłoszonemu dziś uproszczeniu, bazującemu na usłudze Finanse 360º.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies