Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nest Bank upraszcza starania o kredyt firmowy. Wykorzystał do tego otwartą bankowość

Niebawem instytucja umożliwi też zdalne podpisywanie umowy kredytowej

Nest Bank poinformował o nowym rozwiązaniu w procesie kredytowym, z którego mogą korzystać jego klienci biznesowi. Za sprawą otwartej bankowości są oni w stanie przekazać tej instytucji informacje o dochodach firmy, logując się na swoje konto w innym banku. Nest Bank przekonuje, że jako pierwszy bank w Polsce wykorzystał usługę dostępu do informacji o rachunku płatniczym (AIS) w procesie kredytowym dla firm. Dotychczas narzędzie to było wykorzystywane głównie w przypadku klientów indywidualnych.

Przeczytajcie także: Coraz gorsza sytuacja na rynku bankomatów

Instytucja wyjaśniła w komunikacie, że na etapie składania wniosku klient może dopasować warunki kredytu do swoich potrzeb. Zdecyduje, czy chce skorzystać z kredytu gotówkowego czy limitu w koncie. Samodzielnie wybierze też kwotę oraz liczbę rat i na tej podstawie pozna wysokość raty oraz pozostałe szczegóły oferty, w tym prowizję oraz oprocentowanie. Pojawi się też m.in. usługa ubezpieczenia spłaty kredytu. Bank zapewnia, że dzięki temu rozwiązaniu firma może uzyskać decyzję kredytową nawet w 10 minut, bez załączania dokumentów.

Przeczytajcie także: Liczba terminali w Polsce oficjalnie przekroczyła milion

Narzędzie powstało we współpracy z Blue Media i wykorzystano w nim standard PolishAPI (oficjalny standard otwartej bankowości w Polsce).

Chociaż decyzję kredytową w Nest Banku można uzyskać zdalnie, to umowę przedsiębiorca musi podpisać stacjonarnie (w oddziale lub przez mobilnego doradcę). Instytucja zapowiedziała jednak, że jeszcze w tym kwartale umożliwi potwierdzenie tożsamości klienta i podpisanie umowy kredytowej online. W efekcie klient będzie mógł otrzymać pieniądze nawet w dniu złożenia wniosku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies