Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rusza firma TransactionLink. Startup chce wspierać polskie fintechy

Podmiot stawia przed sobą ambitne zadanie współtworzenia polskich "jednorożców"

Firma TransactionLink poinformowała o oficjalnym rozpoczęciu działalności. Startup wspierany przez GPW Tech, czyli spółkę należącą do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, oferuje innym firmom platformę integrującą różne funkcje, głównie oparte na otwartej bankowości, które mają im pomóc prowadzić biznes. Swoją ofertę kieruje szczególnie – ale nie tylko – do młodych fintechów, które dzięki technologii dostarczanej przez TransactionLink mają móc szybko zbudować swój biznes od zera. Ambicją firmy jest przyczynienie się do stworzenia polskich jednorożców – firm wycenianych na minimum miliard dolarów.

Przeczytajcie także: Do Polski wchodzi niemiecka firma Viafintech

Na temat TransactionLink mogliście już przeczytać w serwisie cashless.pl. W połowie marca okazało się, że podmiot ten został wpisany przez KNF do rejestru tzw. dostawców świadczących wyłącznie usługę dostępu do informacji o rachunku. Rejestr ten powstał po wejściu w życie nowelizacji ustawy o usługach płatniczych, implementującej do polskiego prawa zasady tzw. otwartej bankowości. Przewiduje ona, że tzw. podmioty trzecie (np. fintechy) mogą oferować różne usługi z wykorzystaniem danych zgromadzonych na rachunkach bankowych swoich klientów.

TransactionLink przekonuje, że jego produkty pozwalają bezpiecznie łączyć dane bankowe za pomocą jednego API oraz wzbogacać je o zewnętrzne źródła informacji. Podmiot oferuje elementy składowe do zbudowania dowolnego produktu finansowego, tworzonego na potrzeby konkretnego klienta. Wszystkie funkcje, takie jak potwierdzanie tożsamości lub salda konta, analiza historii transakcji, dostępne są natychmiastowo, a platforma umożliwia korzystanie z nich już po kilku minutach integracji technicznej. Firma może też dostarczyć takie usługi jak np. ocena ryzyka kredytowego czy narzędzie antyfraudowe.

Przeczytajcie także: Bunq udostępnia funkcję Mastercard True Name

Szef startupu, Mateusz Pniewski, który w swoim CV ma m.in. pracę w niemieckim fintechowym banku N26, przekonuje, że z jego usług mogą korzystać firmy oferujące kredyty, pożyczki, ubezpieczenia, wynajem mieszkań, leasing czy faktoring. Dodaje, że dzięki takim rozwiązaniom klienci różnych przedsiębiorstw będą mogli sprawniej wynająć mieszkanie, założyć konto maklerskie, wykupić ubezpieczenie lub komfortowo zweryfikować swoją tożsamość.

TransactionLink wkracza na rynek, który dynamicznie rozwija się w ostatnich latach. Z serwisu cashless.pl dowiecie się, że ofertę dla fintechów buduje także Incat. To podmiot oferujący m.in. outsourcing IT oraz tworzący oprogramowanie i inne narzędzia dla firm. Jego platforma Fintech as a Service AI (FaaS AI) to usługi wspierające część operacyjną fintechów, wzbogacone o oparty na mechanizmach uczenia maszynowego moduł sztucznej inteligencji. Rozwiązanie oferowane jest za pośrednictwem chmury.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: KNF, FINTECH, AIS, GPW

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies