Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Do Polski wchodzi niemiecka firma Viafintech. Oferuje wypłaty gotówki ze sklepów przy pomocy aplikacji mobilnej

Usługa firmy Viafintech przypomina znany w Polsce cashback. Z tym że do realizacji transakcji nie jest wymagana karta płatnicza

Viafintech to niemiecka firma, założona w 2011 r. Obecnie działa już na kilku rynkach, m.in. w Grecji, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech. Obecnie buduje swoje struktury także w Polsce i wkrótce ma zamiar wprowadzić na tutejszy rynek swoją usługę funkcjonującą pod nazwą viacash.

Przeczytajcie także: Rekordy w przekazach z i do Polski

Viacash to usługa przypominająca dobrze znany wielu czytelnikom cashback, który pozwala na wypłaty gotówki ze sklepowej kasy przy okazji płatności za zakupy. Wymaga on jednak użycia karty wydanej przez bank oferujący takie transakcje. Ponadto możliwość wypłaty gotówki jest ograniczona do sieci sklepów oferujących taką usługę. Viacash działa podobnie, z tym że nie wymaga posiadania karty, a transakcję inicjuje się za pomocą kodu kreskowego, generowanego przez aplikację na smartfonie. Zwykle jest to aplikacja banku, który współpracuje z Viafintech.

Na razie z wpłat i wypłat gotówki viacash nie można jeszcze w Polsce korzystać. Firma, która właśnie została członkiem Polskiej Organizacji Firm Obsługi Gotówki, prowadzi już jednak rozmowy z potencjalnymi partnerami. W Polsce działają sieci, z którymi Viafintech współpracuje na innych rynkach, jak np. Rossmann. Wśród partnerów bankowych ma zaś instytucje, które już obsługują klientów z Polski. To np. niemiecki challenger bank N26.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa na temat gotówkowej krucjaty NBP

Jeżeli zaś chodzi o zalety usługi viacash w porównaniu do popularnego cashbacku, to na pewno jest to wykorzystanie do inicjowania transakcji aplikacji mobilnej. Umożliwia to oferowanie wielu usług dodatkowych. Viacash na rynkach, na których działa, pozwala także na wpłacanie gotówki, opłacanie rachunków czy płatności gotówką za zakupy zrealizowane wcześniej w środowisku e-commerce.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies