Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Karta dużej rodziny trafi do mObywatela. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o KDR

Obecnie aby przechowywać KDR w telefonie, trzeba pobrać osobną aplikację, a także złożyć odpowiedni wniosek i wnieść opłatę

Do aplikacji mObywatel ma trafić nowy dokument. Uchwalona wczoraj przez Sejm nowelizacja Ustawy o Karcie Dużej Rodziny przewiduje możliwość wyświetlania elektronicznej wersji tej karty w rządowej apce.

Przeczytajcie także: Aplikacja SGB ułatwi rejestrację na szczepienie

Obecnie członkowie dużych rodzin, którzy chcą przechowywać swoją kartę w telefonie, muszą złożyć osobny wniosek i wnieść opłatę. Co więcej, muszą w tym celu pobrać dodatkową aplikację – mKDR. Nowela zakłada zaś, że elektroniczną wersję KDR będzie można wyświetlać po prostu w mObywatelu. Kartę będzie mogła pobrać do rządowej apki każda uprawniona osoba mająca PESEL i dowód osobisty lub mLegitymację (w przypadku dzieci).

Wprowadzanie kolejnych usług do mObywatela sprawia, że aplikacja staje się coraz bardziej przydatna. Już teraz można za jej pomocą potwierdzać tożsamość, a także przechowywać m.in. informacje o prawie jazdy, dowodzie rejestracyjnym samochodu, legitymacji szkolnej czy studenckiej. Narzędzie pozwala również pobierać elektroniczne recepty, a od niedawna również przechowywać Małopolską Kartę Aglomeracyjną – narzędzie umożliwiające płatności za przejazdy komunikacją miejską w Krakowie i województwie małopolskim.

Przeczytajcie także: Zen wprowadza przelewy na numer telefonu

Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o wprowadzeniu ważnych zmian w mObywatelu. W najnowszej wersji aplikacji usługa mTożsamość została zastąpiona nową funkcją nazwaną tak jak cała aplikacja, czyli mObywatel. Wraz ze zmianą nazwy zmodyfikowano również zakres wyświetlanych w niej danych osobowych – można tam znaleźć obecnie więcej informacji, ale duża część z nich jest na pierwszy rzut oka ukryta. Takie rozwiązanie ma lepiej chronić dane użytkownika podczas potwierdzania tożsamości w kontaktach np. z osobami kontrolującymi, a jednocześnie dawać dostęp do większej liczby usług – ze względu na szerszy zakres informacji.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies