Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejna aplikacja bankowa w Huawei AppGallery. Tym razem od Credit Agricole

Bank udostępnił na razie wersję apki na sprzęt z GMS. Na integrację z HMS klienci muszą jeszcze poczekać

Credit Agricole poinformował, że jego aplikacja CA24 Mobile pojawiła się w AppGallery, czyli sklepie z aplikacjami Huawei. Na razie dostępna jest wersja dla urządzeń współpracujących z Google Mobile Services, ale bank zapowiada, że wkrótce nastąpi też integracja z Huawei Mobile Services (HMS). Dzięki temu z programu będą mogli korzystać posiadacze najnowszych urządzeń chińskiej korporacji technologicznej.

Przeczytajcie także: Fintechowe raty w sklepie stacjonarnym od Oney i Smartney

Kolejność dostosowywania aplikacji do telefonów Huawei nie powinna być zaskoczeniem, wcześniej podobnie realizowały to inne banki na polskim rynku. Po integracji z HMS dostęp do CA24 Mobile zyskają m.in. użytkownicy smartfonów z serii Mate 40, Mate 30, P40 czy składanego Mate Xs. Program będzie można instalować na tabletach MatePad, MatePad Pro, MatePad T10, MatePad T10s oraz MatePad T8. Instytucja nie sprecyzowała, kiedy należy spodziewać się integracji.

Przeczytajcie także: Aasa Polska wykorzysta otwartą bankowość

Bank wyjaśnia w swoim komunikacie, że jego działanie jest reakcją na pytania klientów dotyczące obsługi sprzętu Huawei. Warto mieć na uwadze, że podobne kroki podjęła już konkurencja Credit Agricole. W AppGallery dostępnych jest ponad 1 tys. aplikacji przeznaczonych na polski rynek (globalnie powstało ich już 120 tys.). Z sektora bankowego w tym gronie znaleźć można apki Aliora, mBanku, Millennium, Pekao, PKO, Nest Banku, Getin Noble Banku. Swoje rozwiązania na platformie umieścili też operatorzy różnych usług, wśród nich SkyCash, Inpost, eDO App, moBiLET, Autopay czy Jakdojade.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies