Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aplikacja Alior Mobile już dostępna w AppGallery. Na razie dla starszych urządzeń Huawei

Przed Aliorem swoje aplikacje w AppGallery umieściły takie banki jak mBank, PKO BP czy Pekao

Alior poinformował o wprowadzeniu swojej aplikacji mobilnej do AppGallery, czyli marketu przeznaczonego dla użytkowników smartfonów marki Huawei. Na razie Alior Mobile została zintegrowana z tzw. Google Mobile Services, czyli środowiskiem przeznaczonym dla urządzeń starszej generacji. Wkrótce aplikacja polskiego banku pojawi się także w wersji na urządzenia działające w oparciu o Huawei Mobile Service.

Przeczytajcie także: Zagłosujcie w plebiscycie Cashless Pay 2020

Z dzisiejszego komunikatu prasowego wynika, że w AppGallery znajdują się już aplikacje dziewięciu banków z Polski. Są to więc, oprócz Aliora, apki takich instytucji jak: Getin, Idea, Pekao (w tym także PeoPay Kids), PKO BP, mBank, Nest i Millennium. Większość z nich działa na urządzeniach z GMS i jest przygotowywana do funkcjonowania także na HMS. Ogólnie na urządzeniach Huawei można instalować już ponad tysiąc polskich aplikacji.

Przeczytajcie także: Aplikacja Millennium już dostępna w AppGallery

Problem z korzystaniem na urządzeniach Huawei z aplikacji przygotowanych na smartfony z Androidem powstał na skutek konfliktu między władzami USA i Chin. Konsekwencją tego jest także brak możliwości korzystania na najnowszych telefonach Huawei z płatności Google Pay. Obecnie jedynym bankiem z Polski, który umożliwia zbliżeniowe transakcje mobilne smartfonami chińskiego producenta jest PKO BP, który oferuje w IKO płatności HCE, dostępne z pominięciem systemu Google bezpośrednio w aplikacji bankowej.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies