Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Na liście MIP już 102 podmioty. W rejestrze pojawiła się spółka First Digital

Warszawska firma może świadczyć usługi m.in. transferu środków i przekazów pieniężnych

Kolejny podmiot trafił na listę małych instytucji płatniczych. Mowa o warszawskiej spółce First Digital. Tym samym w rejestrze Komisji Nadzoru Finansowego znaleźć można już 102 podmioty. Pięć z nich zostało z różnych powodów wykreślonych, co oznacza, że statusem MIP-u może się obecnie pochwalić 97 podmiotów.

Przeczytajcie także: Pekao nawiązał współpracę ze SkyCash

W spisie usług świadczonych przez Firs Digital znaleźć można m.in. wpłaty i wypłaty gotówki z rachunku, transfer środków wynikający z jednorazowego polecenia zapłaty, stałych zleceń lub użycia karty, wydawanie instrumentów płatniczych czy realizację przekazów pieniężnych. Z informacji dostępnych w sieci wynika, że udziałowcem w tej spółce jest Clear Junction – dostawca rozwiązań płatniczych działający na rynku od 2016 roku. Firma świadczy usługi m.in. w Wielkiej Brytanii, Polsce, Hiszpanii oraz na Łotwie.

Przeczytajcie także: Warta chce ubezpieczać smartfony, tablety i smartwatche

Status MIP umożliwia podjęcie działalności płatniczej bez konieczności zdobywania licencji krajowej instytucji płatniczej. Aby go uzyskać, wystarczy spełnić określone warunki, co jest szybsze, łatwiejsze i mniej kosztowne w porównaniu z KIP. MIP ma jednak ograniczenia: może działać wyłącznie na terenie Polski, a jej obroty nie powinny przekraczać 1,5 mln euro miesięcznie. W rejestrze KNF ostatnio pojawiły się podmioty Fair Place Finance, Plus Pay, IdoPayments i Hotpay B2B.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies