Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pojawiła się konkurencja dla Screenity. Warta chce ubezpieczać smartfony, tablety i smartwatche

Ochroną można objąć urządzenia nowe i używane, o ile nie minęły jeszcze cztery lata od daty premiery danego modelu w Polsce

Warta zapowiada, że 1 kwietnia wprowadzi do swojej oferty nowy produkt: Smart Pakiet. To ubezpieczenie, w ramach którego można ubezpieczyć smartfon, tablet lub smartwatch – zarówno nowy, jak i używany, o ile nie minęły jeszcze cztery lata od daty premiery danego modelu w Polsce.

Polisa nie jest powiązana z umową abonamentową czy inną umową ubezpieczenia. Warta odpowie za szkody wynikające ze zniszczenia, zalania, przepięcia prądu, kradzieży z włamaniem, rabunku oraz kradzieży telefonu. Jak zapewnia, w zakresie ochrony mieszczą się też takie przypadki, jak np. upadek telefonu podczas jazdy samochodem czy podczas uprawiania sportu.

Przeczytajcie także: Allianz przejmuje Avivę

W zależności od wariantu ochroną można objąć sam wyświetlacz lub całe urządzenie. W tym drugim przypadku Warta zapewnia serwis door to door – organizuje i pokrywa koszt transportu sprzętu do serwisu i z powrotem, a klient może zgłosić nielimitowaną liczbę zdarzeń w okresie ubezpieczenia. Szkody rozliczane są bezgotówkowo, a posiadacz urządzenia nie partycypuje w kosztach naprawy. W wariancie premium użytkownik otrzyma również telefon zastępczy na czas naprawy, a Warta gwaranuje, że nie potrwa ona dłużej niż pięć dni.

Przeczytajcie także: Polisy OC i AC od PZU w Pekao

Umowę zawrzeć można u agenta Warty. Niezbędne jest udokumentowanie, że urządzenie nie zostało już wcześniej uszkodzone. Agent musi zatem wgrać do systemu zdjęcia ubezpieczanego przedmiotu, w przypadku telefonu musi to być m.in. zdjęcie numeru IMEI.

O ile sama oferta może zaciekawić użytkowników droższych sprzętów tego typu, o tyle wydaje się, że konkurencyjne Screenity ma istotną przewagę w postaci łatwości zawarcia umowy. Przypomnę, że aby ubezpieczyć smartfona w Europie (firma zapewniająca ochronę w tym przypadku), wystarczy pobrać aplikację, przeprowadzić test ekranu i zatwierdzić zakup polisy. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w ten sposób nie ubezpieczycie tabletu czy smatwatcha, czym klientów kusi Warta, a i ochrona w Screenity obejmuje jedynie uszkodzenia wyświetlacza.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies