Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Cinkciarz wyłączył jedną z usług Blika. W przyszłości ma ona jednak wrócić

Mowa o usłudze JustGrab, która umożliwia przyjmowanie płatności Blikiem w aplikacji na smartfonie

Jeden z czytelników cashless.pl doniósł, że z portfolio usług oferowanych przez Cinkciarza zniknęła usługa JustGrab. Rzeczywiście informacji o tym rozwiązaniu próżno szukać na stronach internetowych firmy. Biuro prasowe Cinkciarza potwierdza: "Usługa chwilowo nie działa, ponieważ wprowadzamy zmiany w aplikacji. Planujemy niedługo ponownie uruchomić JustGrab. Nowe informacje przekażemy tak szybko, jak to możliwe".

Przeczytajcie także: Cinkciarz zaoferował nową usługę Blika

To o tyle zaskakujące, że JustGrab weszła do oferty ledwie kilka tygodni temu. Mogliście przeczytać o niej na początku marca w tekście Cinkciarz.pl wprowadza usługę JustGrab. Umożliwia przyjmowanie płatności Blikiem bez terminala płatniczego. Usługa była dostępna w aplikacji Wymiana Walut. Podawano wówczas, że w przyszłości funkcja ma trafić do innych apek Cinkciarza, a więc Karty wielowalutowe oraz Przekazy pieniężne a także do wciąż opracowywanej superaplikacji, integrującej wszystkie usługi firmy.

Przeczytajcie także: Nowe metody płatności w Cinkciarz Pay

Cinkciarz nie jest pierwszą instytucją finansową, która umożliwiła przyjmowanie płatności Blikiem bez posiadania terminala płatniczego. Wcześniej rozwiązanie o nazwie Fastpass trafiło do oferty spółki Tpay. To taki terminal płatniczy, tylko że aplikacyjny, czyli możliwy do zainstalowania na niemal dowolnym urządzeniu z systemem operacyjnym Android. Warto też pamiętać, że użytkownicy Blika mogą wysyłać do siebie pieniądze bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji a bezpośrednio w bankowości mobilnej, dzięki przelewom P2P, czyli na numer telefonu odbiorcy.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies