Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Cinkciarz.pl wprowadza usługę JustGrab. Umożliwia przyjmowanie płatności Blikiem bez terminala płatniczego

Nowa usługa JustGrab przeznaczona jest dla klientów indywidualnych i małych firm, które chcą przyjmować płatności bezgotówkowe bez wiązania się umową z operatorem terminala płatniczego

Cinckiarz.pl poinformował o wprowadzeniu nowej usługi do aplikacji Wymiana Walut, dostępnej do pobrania z marketów App Store oraz Google Play. Funkcja o nazwie JustGrab (nazwa własna opracowana przez Cinkciarza, niemająca nic wspólnego z aplikacją Grab) umożliwia przyjmowanie płatności elektronicznych bez konieczności używania terminala płatniczego i podpisywania umowy na korzystanie z niego. Transakcje realizowane są za pomocą Blika.

Przeczytajcie także: Wystartował serwis amazon.pl

Cinkciarz pisze w informacji prasowej, że aby korzystać z nowej opcji, wystarczy mieć konto na portalu cinkciarz.pl i korzystać z apki Wymiana Walut. W przyszłości rozwiązanie JustGrab ma być też dostępne w aplikacjach Karty Wielowalutowe i Przekazy Pieniężne, a także w zapowiadanej na 2021 r. superaplikacji, integrującej usługi finansowe dotychczasowych kilku apek.

Usługa JustGrab dostępna jest dla wszystkich klientów sprzedających produkty lub usługi stacjonarnie. Zdaniem Cinkciarza taki "terminal w smartfonie" może też służyć w codziennych sprawach, np. w momencie rozliczenia rachunku przez grupę znajomych w restauracji czy przyjmowania płatności za korepetycje.

Przeczytajcie także: Nowy koncept oddziału PKO BP

Terminal w aplikacji mobilnej umożliwiający akceptację płatności za pomocą Blika to rozwiązanie, które lata temu zostało już wprowadzone przez firmę Tpay pod nazwą Fastpass. Aktualnie trwają testy i próbne wdrożenia wielu podobnych rozwiązań, tyle że umożliwiających przyjmowanie płatności zbliżeniowo kartami bezstykowymi czy portfelami takimi jak Apple Pay czy Google Pay. Warto też pamiętać, że jeśli ktoś chce przekazać drugiej osobie pieniądze Blikiem, nie musi do tego używać dodatkowych aplikacji, tylko może skorzystać z funkcji własnej apki bankowej. Blik oferuje bowiem płatności P2P, czyli na numer telefonu odbiorcy.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies