Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aion Bank przejmuje ETFmatic. I szykuje się do rozpoczęcia działalności na innych rynkach

Aion Bank to cyfrowy bank z siedzibą w Brukseli, współtworzony przez Wojciecha Sobieraja

Aion Bank informuje o przejęciu ETFmatic, podmiotu współpracującego z funduszami ETF. Zarówno platforma do zarządzania funduszami, jak i zespół zarządzający firmą zostały połączone z Aionem. ETFmatic pozostanie jednak samodzielną marką na wszystkich rynkach, na których obecnie działa. Transakcja została zatwierdzona przez brytyjski nadzór (Financial Conduct Authority).

Klienci Aion Banku będą mogli zdalnie wypełnić ankietę pozwalającą na określenie właściwego dla nich ryzyka inwestycyjnego. Użytkownicy pakietu Premium będą mogli dodać swój profil inwestora bezpośrednio za pomocą aplikacji Aion, a bank zarekomenduje im odpowiedni dla nich portfel inwestycyjny, zbudowany przez specjalistów ETFmatic, który będzie automatycznie zarządzany i bilansowany.

Przeczytajcie także: Lekki spadek płatności Apple Pay i Google Pay

Aion to cyfrowy bank, który oferuje klientom swoje usługi w modelu subskrypcji. W ten sposób mogą zyskać dostęp m.in. do produktów bankowych, kont walutowych, transferów międzynarodowych czy spersonalizowanego doradztwa finansowego. Pozyskanie ETFmatic ma pozwolić instytucji na rozwinięcie dodatkowych produktów inwestycyjnych.

Bank, działający obecnie w Belgii, jest bowiem o krok od wyjścia ze swoją ofertą również na inne rynki, co potwierdza cytowany w informacji prasowej Wojciech Sobieraj, współtwórca Aion Banku, a wcześniej wieloletni prezes Aliora: – Jesteśmy bankiem zaprojektowanym z myślą o tym, by pomagać naszym klientom zarabiać i oszczędzać więcej, a zarządzanie portfelem jest kluczowym produktem w chwili, gdy planujemy rozszerzyć działalność w Europie – zaznacza, komentując przejęcie ETFmatic.

Przeczytajcie także: Rzeź oddziałów bankowych?

Nie jest tajemnicą, że instytucja ma na oku polskich klientów. – Większość Polaków wie, że inwestowanie w fundusze ETF musi być skomplikowane, czasochłonne i kosztowne. Zintegrowaliśmy się z ETFmatic, by zapewnić klientom prosty start na ścieżce inwestycyjnej. Jestem przekonany, że Aion zmieni sposób myślenia Polaków o instytucjach finansowych – podkreśla Karol Sadaj, odpowiedzialny za prowadzenie biznesu Aiona nad Wisłą, a wcześniej country manager w Revolucie.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: AION BANK

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies