Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Poczta: będziemy akceptować mikropłatności kartami

Spółka deklaruje, że po instalacji terminali POS, osoby chcące zapłacić kartą drobne kwoty, nie będą w jej placówkach dyskryminowane

W przesłanym wczoraj do redakcji Cashless oświadczeniu Poczta Polska napisała, że w przetargu na dostawę terminali do jej placówek, który właśnie dobiega końca, nie ma nigdzie informacji, iż ma zamiar nie akceptować kartowych mikropłatności. – Nie będziemy stosować żadnych minimalnych limitów kwotowych, od których płatności kartami będą akceptowane – czytamy w oświadczeniu biura prasowego PP.

Przeczytajcie także: Tak, Świebodzice są jak Londyn

Wątpliwości pojawiły się po tym, jak w warunkach przetargu umieszczono zapis, iż dostawcy terminali muszą oferować usługę o nazwie cash advance. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj. Polega ona na tym, że klient – użytkownik karty, może wypłacić z terminala gotówkę jak z bankomatu. Taka usługa już dziś dostępna jest w nielicznych placówkach pocztowych i często wykorzystywana jest przez klientów do płatności na Poczcie – wybierają gotówkę po to, by od razu nią zapłacić np. za znaczek.

Problem w tym jednak, że cash advance jest drogi – banki pobierają za niego zwykle wyższe prowizje niż za wypłatę gotówki z obcych bankomatów. Z kolei mikropłatności są kosztowne dla akceptanta. Na rynku narodziła się zatem hipoteza, że Poczta będzie chciała tolerować karty tylko przy płatnościach o wyższej wartości, natomiast przy drobnych nakłaniać klientów do wybierania gotówki w ramach cash advance.

Przeczytajcie także: KNF nieprzejednana w kwestii kart przedpłaconych

Oświadczenie Poczty ucina spekulacje na ten temat. Ale w takim razie po co cash advance? – Usługa ta kierowana jest do osób, które często korzystają z możliwości wypłaty gotówki w okienku, czy do mieszkańców mniejszych miejscowości, dla których placówka pocztowa jest bliższa i wygodniejsza niż bankomat – napisało biuro prasowe PP.

Termin składania ofert w przetargu na dostawę ponad 8,5 tys. terminali płatniczych do stacjonarnych placówek pocztowych minął w ostatni wtorek. Na razie nie wiadomo, ile ofert wpłynęło, kto je złożył oraz czy został już wybrany zwycięzca. – Zostanie wybrany i ogłoszony niezwłocznie po zakończeniu analizy złożonych ofert i ich zgodności z warunkami przetargu – poinformowało biuro prasowe Poczty.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies