Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Więcej systemu mojeID w bankach spółdzielczych. Właśnie został udostępniony przez zrzeszający spółdzielców Bank BPS

Wcześniej system mojeID trafił do klientów niektórych banków zrzeszonych w Grupie BPS

KIR poinformował o rozszerzeniu dostępności systemu mojeID w sektorze banków spółdzielczych. Dzięki wprowadzeniu rozwiązania przez 98 instytucji zrzeszonych w BPS, mogą z niego korzystać klienci już 267 banków z tej grupy a także sześciu banków współpracujących i samego BPS.

Przeczytajcie także: Fortuna wdrożyła system mojeID

– Znaczna część banków spółdzielczych z Grupy BPS już w lipcu zeszłego roku wdrożyła mojeID. Dziś przyszedł czas na kolejne banki spółdzielcze i Bank BPS. Cieszę się, że mojeID zyskuje popularność w coraz szerszych kręgach naszych klientów. Ułatwia funkcjonowanie w pandemicznych czasach i doskonale spełnia swoją funkcję – mówi Artur Adamczyk, prezes zrzeszającego spółdzielców Banku BPS.

MojeID to zarządzany przez KIR system umożliwiający potwierdzenie tożsamości online za pomocą danych logowania na rachunek bankowy. W trakcie korzystania z usług zewnętrznego portalu użytkownik jest przekierowywany do systemu swojego banku, gdzie podaje login i hasło a następnie wraca na portal już jako osoba zidentyfikowana. Z tym że bank nie zna aktywności klienta poza swoim systemem a administrator portalu – danych logowania na konto w banku.

Przeczytajcie także: Kolejne wdrożenie systemu mojeID

System mojeID umożliwia już potwierdzanie tożsamości w serwisach komercyjnych, takich jak: Nationale Nederlanden, PZU, Totalizator Sportowy, Open Life, Enel Med, Medicover czy Zakłady Bukmacherskie Fortuna. Za pomocą mojeID można też korzystać z cyfrowych usług publicznych. Oprócz banków BPS mojeID zostało wdrożone przez konkurencyjne banki SGB a także komercyjne, m.in. PKO BP, ING, Pekao, Getin czy mBank.

Okiem eksperta

Rozwój usług zdalnych nie jest możliwy bez tożsamości cyfrowej. Wdrożenie mojeID jest więc technologicznym i procesowym skokiem w przyszłość. Banki spółdzielcze, które są liderami pod względem tempa implementowania wszelkich nowinek technologicznych, są tego w pełni świadome. Upowszechnienie mojeID z pewnością przyczyni się do intensywniejszego rozwoju cyfrowej gospodarki, zarówno w wymiarze komercyjnym jak i administracyjnym. W bliskim partnerstwie z sektorem bankowości spółdzielczej konsekwentnie pracujemy nad tym zadaniem.

Piotr Alicki
Prezes KIR
KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies