Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fortuna wykorzysta przy rejestracji system mojeID. Znika konieczność wysyłania skanu dowodu osobistego

To pierwsza firma bukmacherska, która wykorzystała rozwiązanie KIR

KIR poinformował, że firma bukmacherska Fortuna umożliwia klientom potwierdzanie tożsamości za pomocą usługi mojeID. Rozwiązanie pozwala na pełną rejestrację konta z pomocą bankowości elektronicznej i eliminuje konieczność przesyłania przez klienta skanu dowodu osobistego w celu weryfikacji danych. To jeden z wymogów zapisanych w ustawie hazardowej, dla części potencjalnych klientów stanowi on barierę zniechęcającą do założenia konta.

Przeczytajcie także: Amazon podpisał umowę z Inpostem

MojeID to system umożliwiający identyfikację i logowanie się na portalach zewnętrznych usługodawców za pomocą danych bankowych. Klient, który chce z niego skorzystać, na stronie internetowej wybiera mojeID jako sposób identyfikacji, a następnie jest przenoszony na stronę swojego banku, gdzie podaje login i hasło do konta. Ponownie trafia na stronę portalu internetowego, gdzie jest już zidentyfikowany i zalogowany. Istotne jest to, że bank nie zna aktywności klienta poza systemem bankowym, a administrator portalu nie zna danych logowania na rachunek osobisty użytkownika.

Przeczytajcie także: Porównywarka Punkta będzie działać pod skrzydłami grupy BIK

Fortuna to pierwsza firma bukmacherska umożliwiająca klientom zdalne potwierdzanie tożsamości z wykorzystaniem mojeID. Usługa ta jest już wykorzystywana m.in. przez Totalizator Sportowy – dzięki niej klienci grający w gry hazardowe przez internet mogą potwierdzić swoją tożsamość i wiek zdalnie. Wśród partnerów KIR-u są też podmioty z branż telekomunikacyjnej, energetycznej czy ubezpieczeniowej – niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że przy zakupie polisy ubezpieczeniowej mogą z mojegoID korzystać klienci Nationale-Nederlanden oraz pacjenci Centrum Medycznego Enel-med. Swoją tożsamość mogą potwierdzać w ten sposób klienci siedmiu banków: PKO BP, Pekao, ING, mBank, Getinu, BPS i SGB.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies