Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa aplikacja BIK i nowy cennik. W pakiecie biuro oferuje więcej usług, ale podstawowych raportów jest o połowę mniej

Do niedawna w pakiecie za 99 zł rocznie można było pobrać 12 raportów BIK. Teraz tylko sześć

Kilka dni temu Biuro Informacji Kredytowej udostępniło aplikację mobilną Mój BIK. Umożliwia ona łatwe korzystanie z usług dostępnych dotąd tylko w internetowym serwisie instytucji – więcej o samej aplikacji możecie przeczytać w tekście Aplikacja Biura Informacji Kredytowej już dostępna. Zobaczcie, do czego służy Mój BIK. Jak jednak zwracają uwagę czytelnicy cashless.pl, BIK zmienił też cennik swoich usług.

Przeczytajcie także: Rośnie udział płatności zbliżeniowych kartami

Najważniejszym elementem oferty BIK-u dla klientów indywidualnych jest tzw. Raport BIK. To dokument przedstawiający kompletną historię kredytową oraz innych zobowiązań finansowych danej osoby. Standardowo pojedynczy raport można otrzymać za 39 zł. BIK oferuje jednak także pakiety za 99 zł rocznie. W ramach takiego abonamentu zyskuje się dostęp nie tylko do raportów, ale także alertów (ostrzeżenia o złożonych wnioskach kredytowych) i do wielu innych usług oferowanych przez biuro.

Do niedawna w pakiecie za 99 zł rocznie BIK pozwalał pobrać 12 raportów. Czytelnicy cashless.pl donoszą jednak, że teraz ta liczba zmniejszyła się do sześciu. Informację potwierdza biuro prasowe BIK i jednocześnie podkreśla zmianę zasad korzystania z pakietu. – W pakiecie za 99 zł jest teraz nielimitowana bieżąca aktualizacja najważniejszych dla klienta danych. Chodzi o widoczne w panelu głównym wskaźniki terminowości spłaty rat, oceny punktowej, liczby zobowiązań i postępu w ich spłacie – pisze biuro prasowe BIK w odpowiedzi na moje pytanie o zmianę cennika.

Przeczytajcie także: Czy Polska potrzebuje cyfrowej waluty NBP?

Dodano, że do tej pory, w celu aktualizacji tych wskaźników, klient potrzebował nowego Raportu BIK. Od teraz nie ma już takiej konieczności. – Gdyby jednak użytkownik pakietu potrzebował dodatkowego Raportu BIK, zapłaci za niego mniej (14,99 zł). Biorąc zatem pod uwagę koszt pojedynczego Raportu BIK (39 zł), cena za ofertę pakietową nadal pozostaje atrakcyjna – uważają służby prasowe Biura Informacji Kredytowej.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies