Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kantory internetowe wśród małych instytucji płatniczych. Na listę KNF trafił Payholding International

Payholding International to twórca kantorów Amronet.pl, Gieldawalut.com, Pluskantor.pl, Xkantor.pl

Firma Payholding International zyskała status małej instytucji płatniczej. Jest 83. podmiotem figurującym w prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego rejestrze MIP-ów. Odpowiedni wpis pojawił się w nim w miniony piątek.

Przeczytajcie także: Metalowa karta od bułgarskiego fintechu

Payholding International to wrocławska firma technologiczna, która zarządza czterema kantorami do internetowej wymiany walut. Amronet.pl to połączenie kantoru internetowego i serwisu społecznościowej wymiany walut. Gieldawalut.com to portal kierowany do osób posiadających kredyty hipoteczne. Natomiast Pluskantor.pl jest dostosowany do potrzeb klientów biznesowych. Jest jeszcze Xkantor.com, gdzie klienci biznesowi mogą korzystać z takich udogodnień jak masowe płatności, integracja z systemem własnej firmy czy korzystanie z kantoru w ramach systemu księgowego SAP Business One.

Przeczytajcie także: Nowe zasady potwierdzania płatności kartą w internecie

Mała instytucja płatnicza to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych bez konieczności ubiegania się o licencję krajowej instytucji płatniczej. Firma funkcjonująca jako MIP musi się jednak liczyć z pewnymi ograniczeniami – jej obroty nie mogą przekraczać 1,5 mln euro miesięcznie, a zakres terytorialny jej działania powinien ograniczać się do Polski. Ogółem na listę KNF-u trafiło już 87 podmiotów, ale cztery z nich zostały wykreślone. Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o założonym przez dwoje Białorusinów fintechu Tap2pay.me, który zyskał status małej instytucji płatniczej i planuje rozwój na polskim rynku.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies