Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Prośba o przelew i podział rachunku. Funkcje Blika pojawiły się w aplikacji Getinu 

Nową usługę Blika już na początku roku wprowadziły mBank i ING

Getin Bank oraz operator Blika informują o nowościach, na jakie mogą liczyć użytkownicy tego rozwiązania płatniczego. W aplikacji mobilnej banku pojawiły się prośba o przelew oraz podział rachunku. To rozwinięcie przelewów na numer telefonu odbiorcy, tzw. przelewów P2P. Są one drugą, po płatnościach w internecie, najpopularniejszą funkcją Blika. Oba narzędzia są darmowe. By przekazać pieniądze, nie trzeba znać numeru konta, wystarczy numer telefonu odbiorcy.

Przeczytajcie także: Z Axon Pay zapłacicie bezgotówkowo za ładowanie elektryka

Prośba o przelew może się przydać w sytuacji, gdy jedna osoba płaci w imieniu kilku. W aplikacji bankowej może wówczas poprosić pozostałych o zwrot konkretnej kwoty. Jeśli odbiorca wiadomości to zaakceptuje, pieniądze zostaną natychmiast przekazane nadawcy. Możliwe jest także odrzucenie prośby lub jej zignorowanie. Komunikat wygasa po 72 godzinach. Pojedyncza transakcja w ramach prośby o przelew może wynosić do 500 zł. Warto przypomnieć, że jako pierwszy rozwiązanie to wprowadził, jeszcze w lutym, mBank. Po nim zrobił to ING.

Przeczytajcie także: Insurtech Lemonade wkrótce na kolejnych rynkach, w tym w Polsce

Z kolei podział rachunku umożliwia określenie wśród swoich kontaktów grupy odbiorców, a następnie równy podział rachunku lub przypisanie poszczególnym osobom konkretnych kwot. Osoba dzieląca może w tej transakcji uwzględnić także siebie. Funkcja przydaje się np. w restauracji, gdy trzeba podzielić rachunek albo przy okazji rozliczania wydatków ze współlokatorami. Aby korzystać z tych rozwiązań, należy być użytkownikiem Blika, wyrazić odpowiednie zgody oraz korzystać z aplikacji banku, który wprowadził taką usługę.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies