Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank otwiera się na smartfony Huawei. W AppGallery pojawiły się aplikacje Getin Mobile i Noble Mobile

Wcześniej swoje apki do marketu firmy Huawei dodały już: Nest Bank, PKO, Pekao, mBank oraz Idea Bank. Pracuje nad tym także Millennium

Getin Noble Bank poinformował, że w sklepie AppGallery, należącym do Huawei, pojawiły się aplikacje Getin Mobile i Noble Mobile. Apki z marketu mogą już pobierać użytkownicy starszych smartfonów i tabletów chińskiej korporacji technologicznej, opartych o GMS (Google Mobile Services). W komunikacie zaznaczono, że docelowo z programów będą mogli korzystać także właściciele najnowszych produktów Huawei.

Przeczytajcie także: Libra chce odciąć się od Facebooka. Zmienia nazwę na Diem

Ze wspomnianych aplikacji posiadacze nowych urządzeń chińskiego producenta skorzystają, gdy nastąpi ich integracja z HMS, czyli Huawei Mobile Services (Usługi Mobilne Huawei). To autorski zestaw rozwiązań dla sprzętu mobilnego Huawei, w którego skład wchodzą także m.in. chmura obliczeniowe i przeglądarka. Warto pamiętać, że Getin Noble Bank nie stanowi wyjątku – w przypadku aplikacji mobilnych innych banków proces ich wprowadzania na polski rynek przebiegał podobnie: najpierw GMS, potem HMS.

Przeczytajcie także: Revolut wydaje w Polsce pierwsze karty kredytowe

Pod koniec ubiegłego tygodnia mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że aplikację do sklepu AppGallery w grudniu wprowadzi Millennium. Wcześniej specjalną wersję apki na sprzęt Huawei przygotowały Nest Bank, mBank, PKO, Idea Banku oraz Pekao. Ten ostatni udostępnia w markecie PeoPay, ale też PeoPay Kids – aplikację stworzoną z myślą o dzieciach i młodzieży w wieku 6-13 lat. W AppGallery znajduje się już ponad 1 tys. polskich aplikacji. Wśród nich są rozwiązania takich operatorów jak np. SkyCash, moBiLET czy Jakdojade.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies