Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dobra wiadomość dla użytkowników smartfonów Huawei. Z AppGallery mogą już pobrać aplikację mBanku

mBank jest pierwszą instytucją bankową z Polski, która zdecydowała się przygotować specjalną wersję aplikacji na urządzenia Huawei

Firma Huawei poinformowała, że w jej markecie z aplikacjami, czyli AppGallery, znajduje się już aplikacja mobilna pierwszego banku z Polski, czyli mBanku. – Na razie jest dostępna dla urządzeń korzystających z Google Mobile Services. Pełna integracja aplikacji mBanku z autorskim ekosystemem Huawei – Huawei Mobile Services – nastąpi w ciągu kilku najbliższych miesięcy, dzięki czemu będą mogli z niej korzystać także użytkownicy najnowszych urządzeń Huawei opartych o HMS – pisze chiński producent.

Przeczytajcie także: mBank wprowadzi aplikację na Huawei

Jak wspomniałem, mBank jest pierwszym bankiem z Polski, który zdecydował się przygotować specjalną aplikację na urządzenia Huawei. Wszystko dlatego, że jak powiedział rzecznik prasowy instytucji Krzysztof Olszewski, mniej więcej 20 proc. klientów mBanku korzysta z urządzeń tej chińskiej marki. A na najnowszych z nich nie są dostępne wszystkie usługi oferowane przez Google i aplikacje na urządzenia z systemem Android mogą nie działać prawidłowo.

Przeczytajcie także: mBank wprowadza nowe funkcje w aplikacji

Huawei deklaruje, że w AppGallery znajduje się obecnie ok. 900 aplikacji przygotowanych dla polskich użytkowników. Wśród nich są już rozwiązania takich operatorów jak SkyCash, moBiLET czy Jakdojade. Z szybkiej ankiety przeprowadzonej przez serwis cashless.pl w największych polskich bankach wynika, że większość z nich zastanawia się nad wprowadzeniem swojej aplikacji do AppGallery, ale żaden z nich nie podjął jeszcze decyzji, czy pójść w ślady mBanku.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies