Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank wprowadza nowe funkcje w aplikacji. Przydadzą się, ale dopiero po zakończeniu pandemii

mBank przygotował aktualizację aplikacji mobilnej, która zawiera funkcje bardzo przydatne podczas zagranicznych podróży

W markecie App Store (w markecie Google Play na urządzenia z Androidem jeszcze jej nie widzę) znajdziecie najnowszą aktualizację aplikacji mobilnej mBanku, która zawiera funkcje anonsowane przez instytucję w lutym bieżącego roku. Są to dodatkowe możliwości zarządzania kartami, które przydadzą się w czasie zagranicznych podróży.

Przeczytajcie także: mBank udostępni aplikację na urządzenia Huawei

Jak widzicie na poniższym zrzucie z ekranu, po wejściu w szczegóły kart otrzymacie dostęp do zarządzania blokadami różnych rodzajów transakcji. Możecie jednym prostym ruchem zablokować lub odblokować wszystkie zagraniczne płatności i wypłaty z bankomatów albo tylko niektóre z nich. Mowa np. o wypłatach gotówki z prowizją surcharge (to dodatkowa opłata, którą w wielu krajach pobierać mogą operatorzy bankomatów).

Wśród transakcji możliwych do zablokowania są także te z usługą DCC. To opcja zwana dynamiczną zmianą waluty transakcji, która pozwala w trakcie transakcji w euro czy dolarach od razu płacić w złotych. W tej sytuacji proces przewalutowania prowadzi operator terminala lub bankomatu. Niestety, zwykle po bardzo niekorzystnych dla użytkownika karty kursach. W najnowszej wersji apki mBanku znajdziecie też funkcję zarządzania wirtualną eKartą.

Przeczytajcie także: mBank zapowiada wiele nowości w aplikacji mobilnej

Wprowadzone właśnie do aplikacji mBanku nowości są bardzo ciekawe i unikalne na polskim rynku. Niestety w najbliższym czasie raczej się nie przydadzą, a na ich przetestowanie większość klientów będzie musiała poczekać do końca pandemii. Natomiast, jak dowiaduję się nieoficjalnie, w najbliższym czasie w apce mBanku ma pojawić się jeszcze jedna nowość – skaner kodu z dowodu rejestracyjnego samochodu, który będzie można wykorzystać podczas zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies