Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank wprowadza nowe funkcje w aplikacji. Przydadzą się, ale dopiero po zakończeniu pandemii

mBank przygotował aktualizację aplikacji mobilnej, która zawiera funkcje bardzo przydatne podczas zagranicznych podróży

W markecie App Store (w markecie Google Play na urządzenia z Androidem jeszcze jej nie widzę) znajdziecie najnowszą aktualizację aplikacji mobilnej mBanku, która zawiera funkcje anonsowane przez instytucję w lutym bieżącego roku. Są to dodatkowe możliwości zarządzania kartami, które przydadzą się w czasie zagranicznych podróży.

Przeczytajcie także: mBank udostępni aplikację na urządzenia Huawei

Jak widzicie na poniższym zrzucie z ekranu, po wejściu w szczegóły kart otrzymacie dostęp do zarządzania blokadami różnych rodzajów transakcji. Możecie jednym prostym ruchem zablokować lub odblokować wszystkie zagraniczne płatności i wypłaty z bankomatów albo tylko niektóre z nich. Mowa np. o wypłatach gotówki z prowizją surcharge (to dodatkowa opłata, którą w wielu krajach pobierać mogą operatorzy bankomatów).

Wśród transakcji możliwych do zablokowania są także te z usługą DCC. To opcja zwana dynamiczną zmianą waluty transakcji, która pozwala w trakcie transakcji w euro czy dolarach od razu płacić w złotych. W tej sytuacji proces przewalutowania prowadzi operator terminala lub bankomatu. Niestety, zwykle po bardzo niekorzystnych dla użytkownika karty kursach. W najnowszej wersji apki mBanku znajdziecie też funkcję zarządzania wirtualną eKartą.

Przeczytajcie także: mBank zapowiada wiele nowości w aplikacji mobilnej

Wprowadzone właśnie do aplikacji mBanku nowości są bardzo ciekawe i unikalne na polskim rynku. Niestety w najbliższym czasie raczej się nie przydadzą, a na ich przetestowanie większość klientów będzie musiała poczekać do końca pandemii. Natomiast, jak dowiaduję się nieoficjalnie, w najbliższym czasie w apce mBanku ma pojawić się jeszcze jedna nowość – skaner kodu z dowodu rejestracyjnego samochodu, który będzie można wykorzystać podczas zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies