Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dużo nowości w mBanku. Wśród nich blokada wypłat gotówki, obarczonych dodatkową prowizją

mBank umożliwi także uruchomienie usługi wielowalutowej klientom nieposiadającym rachunków walutowych

mBank opublikował nowe regulaminy swoich usług, które mają wejść w życie w kwietniu bieżącego roku. Wynika z nich, że w ofercie mBanku pojawi się kilka ciekawych rozwiązań, wśród których jest m.in. zabezpieczenie przed dodatkowymi kosztami wypłat gotówki z zagranicznych bankomatów. O co chodzi?

Jak może wiecie w niektórych krajach prawo pozwala na to, aby operator bankomatu mógł pobierać opłaty za swoje usługi niezależnie od tego, czy za transakcje gotówkowe prowizje inkasuje czy nie bank – wydawca karty. W Polsce tego rodzaju praktyki są rzadkie, dotyczą zwykle tylko kart wydanych za granicą. Ale są powszechne np. w Niemczech, Austrii, Chorwacji, itd. Nowa usługa mBanku ma polegać na możliwości zablokowania transakcji gotówkowych obarczonych dodatkowymi opłatami.

Przeczytajcie także: mBank umożliwi zlecanie przelewów Express Elixir

Jak dobrze rozumiem nowe zapisy regulaminu mBanku blokada ma obejmować także transakcje z wykorzystaniem usługi DCC. To rozwiązanie polegające na możliwości przewalutowania transakcji z waluty obcej na złote przez operatora bankomatu. To wygodne, bo w trakcie wypłaty gotówki od razu wiecie jaka kwota zostanie zdjęta z Waszego konta. Niestety, kursy oferowane w ramach DCC są zwykle niekorzystne dla klienta. Po aktywacji blokady transakcje obarczone dodatkowymi kosztami nie zostaną zrealizowane.

Druga ciekawa opcja zapowiedziana właśnie przez mBank to usługa wielowalutowa, którą będą mogli zamówić także ci klienci, którzy nie posiadają rachunków walutowych. Dziś jest ona dostępna dla osób, które mają w banku konta np. w euro i dolarze. Gdy płacą w tych walutach transakcja jest rozliczana z odpowiednich rachunków dzięki czemu nie ponoszą kosztów przewalutowania.

Przeczytajcie także: Nowe konto dla dzieci w ofercie mBanku

Jak powiedziała mi przed chwilą Emilia Kasperczak z biura prasowego mBanku usługa wielowalutowa dla osób nieposiadających rachunków walutowych będzie działać na podobnych zasadach jak działa dostępna w tej instytucji karta Visa Świat. Umożliwia ona płatności w niemal wszystkich walutach świata z rachunku złotowego. Transakcje są rozliczane po atrakcyjnym kursie organizacji Visa.

mBank zaanonsował również wprowadzenie do oferty eKarty, wydawanej bez plastiku. Wszystkie jej dane będą dostępne w internetowym serwisie transakcyjnym oraz w aplikacji mobilnej. Instytucja umożliwi także klientom samodzielne składanie dyspozycji zwrotu części kosztów pożyczek w przypadku ich wcześniejszej spłaty. To zapewne rezultat tzw. małego TSUE, czyli wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który orzekł, że klientom należy się zwrot części prowizji, jeżeli kredyt spłacają wcześniej niż zapisano w umowie z bankiem.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies