Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank umożliwi wreszcie zlecanie przelewów w systemie Express Elixir. Póki co tylko wybranym klientom

Jednocześnie mBank ma kontynuować współpracę z operatorem konkurencyjnego systemu Blue Cash

Z informacji umieszczonej na stronie internetowej mBanku wynika, że instytucja rozpoczęła udostępnianie klientom indywidualnym możliwości zlecania przelewów w systemie Express Elixir. Nowa usługa trafiła już do pierwszych osób a grupa posiadaczy rachunków w mBanku z dostępem do Express Elixira ma być sukcesywnie powiększana. Jak instytucja pisze w swoim komunikacie do końca marca transakcje tego rodzaju będą mogli zlecać wszyscy jej klienci.

Przeczytajcie także: mBank wprowadza konto dla dzieci w wieku poniżej 13 lat

Przypomnę, że klienci mBanku od dłuższego czasu mogą już korzystać z przelewów ekspresowych, tyle że realizowanych za pośrednictwem konkurencyjnego systemu Blue Cash. Rzecznik prasowy mBanku Krzysztof Olszewski mówi, że wprowadzana właśnie zmiana jest podyktowana względami biznesowymi i zadeklarował, że instytucja nie kończy współpracy z operatorem Blue Cash. Część klientów wciąż ma mieć możliwość korzystania z tego systemu.

mBank zapowiadał udostępnienie klientom indywidualnym systemu Express Elixir już dawno temu. Od kilku lat posiadacze rachunków osobistych w mBanku mogli już za pośrednictwem tego systemu odbierać przelewy a także zlecać transakcje P2P (przelewy na numer telefonu). Z informacji biura prasowego mBanku wynika, że przejście z systemu Blue Cash na Express Elixir nie wiąże się ze zmianą cen i limitów. Przypomnę, że wielu klientów mBanku może zrobić tylko jeden przelew ekspresowy dziennie. Standardowo kosztuje to 5 zł.

Przeczytajcie także: Liczba przelewów ekspresowych dynamicznie rośnie

Decyzja mBanku może mieć duży wpływ na dalszą poprawę statystyk systemu Express Elixir. Od dłuższego czasu zarządzająca systemem spółka KIR chwali się dynamicznym wzrostem zainteresowania przelewami ekspresowymi. Na przykład w ubiegłym miesiącu za pomocą Express Elixir wykonano 3,25 mln transakcji, na łączną kwotę 4,51 mld zł. Oznacza to, że w ciągu roku, czyli w porównaniu ze styczniem 2019 r., liczba przelewów ekspresowych wzrosła o 108 proc. a ich wartość – o 56 proc.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies