Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Millennium przygotowuje aplikację na smartfony Huawei. Ma być gotowa w grudniu

Wcześniej swoje aplikacje do AppGallery dodały: Nest Bank, PKO, Pekao, mBank oraz Idea Bank

Bank Millennium to kolejna instytucja, która wprowadzi swoją aplikację do AppGallery, czyli marketu z oprogramowaniem na urządzenia Huawei. Wedle zapowiedzi, jeszcze w grudniu w sklepie chińskiej korporacji pojawi się apka na urządzenia oparte o GMS (Google Mobile Services). Nie sprecyzowano, kiedy z aplikacji będą mogli skorzystać użytkownicy najnowszych urządzeń Huawei.

Przeczytajcie także: KNF uruchamia wirtualną piaskownicę

Aby z aplikacji Millennium mogły skorzystać osoby posiadające nowe smartfony czy tablety Huawei, musi nastąpić jej integracja z HMS, czyli Huawei Mobile Services. W Polsce funkcjonują one jako Usługi Mobilne Huawei. To nic innego, jak autorski zestaw rozwiązań dla urządzeń mobilnych korporacji technologicznej z Państwa Środka. W przypadku aplikacji mobilnych innych banków proces ich wprowadzania na polski rynek przebiegał podobnie: najpierw GMS, potem HMS.

Przeczytajcie także: W aplikacji SkyCash znajdziecie ubezpieczenia mieszkań i domów

Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że aplikację do sklepu AppGallery dodał Nest Bank. To piąta tego typu instytucja finansowa, która przygotowała specjalną wersję apki na urządzenia Huawei. Wcześniej w chińskim markecie znalazły się rozwiązania Pekao, mBanku, PKO oraz Idea Banku. Przy czym Pekao udostępnia w sklepie zarówno swoją standardową apkę PeoPay, jak i PeoPay Kids, stworzoną z myślą o dzieciach i młodzieży w wieku 6-13 lat. W AppGallery znajduje się już ponad 1 tys. polskich aplikacji. Wśród nich są już rozwiązania takich operatorów jak SkyCash, moBiLET czy Jakdojade.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies