Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KNF uruchamia wirtualną piaskownicę. Narzędzie do testów jest darmowe

Środowisko testowe działa w ramach Programu Innovation Hub i jest zgodne z dyrektywą PSD II

KNF poinformował o uruchomieniu w swoich strukturach wirtualnej piaskownicy, czyli środowiska testowego, z którego będą mogły korzystać zarówno podmioty nadzorowane już przez urząd, jak i fintechy ubiegające się o licencje. Nowy twór pozwoli zasymulować operacje bankowe i przetestować rozwiązania bazujące na interfejsie Open API. Piaskownica stanowi rozszerzenie Programu Innovation Hub.

Przeczytajcie także: mBank ma nowe logo

Startup z innowacyjnym rozwiązaniem finansowym może zgłosić się do wspomnianego programu, by skonsultować swój pomysł i przetestować go w środowisku symulującym podstawowe usługi przewidziane w dyrektywie PSD2. KNF zaznacza, że nie wymaga od zainteresowanych posiadania licencji TTP (trusted third party), a udział w testach jest bezpłatny. Chętni mogą się zgłaszać przez formularz. Potem czeka ich etap konsultacji. Jeżeli podmiot zakwalifikuje się do testów, otrzyma 90-dniowy dostęp do właściwej infrastruktury IT. Może on być przedłużony o 30 dni.

Przeczytajcie także: Zwolnienia w BNP Paribas. Z pracy odejść ma nawet 800 osób

KNF wskazuje, że jest to pierwszy etap rozwoju oferty technologicznego wsparcia podmiotów z branży fintechowej. W przyszłości powinny być uruchamiane narzędzia, pozwalające na prowadzenie testów w przpadku innych usług. Warto też przypomnieć, że Komisja jest jednym z podmiotów, które opracowały platformę Sandbox Blockchain, na której firmy mogą testować rozwiązania blockchainowe przeznaczone głównie dla rynku finansowego.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies