Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W aplikacji IKO i serwisie iPKO pojawiły się nowe ubezpieczenia. Klienci PKO mogą kupić NNW dla swoich dzieci

Ofertę przygotowało PKO Ubezpieczenia

W bankowości elektronicznej PKO BP pojawiły się nowe ubezpieczenia. To polisy NNW dla dzieci zapewniające ochronę w razie nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczenie można kupić przez serwis iPKO lub w aplikacji mobilnej IKO. Ofertę przygotowało PKO Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie gwarantuje ochronę, jeśli dziecko dozna urazu lub rozstroju zdrowia (ubezpieczeniowa nazwa zaburzeń funkcjonowania organów) wynikającego z nieszczęśliwego wypadku. W takiej sytuacji ubezpieczyciel zapewnia dostęp do lekarza pediatry oraz wsparcie w organizacji procesu leczenia. Poszkodowany może liczyć na pokrycie kosztów konsultacji u specjalistów, badań diagnostycznych oraz zabiegów rehabilitacyjnych, do kwoty 10 tys. zł na każdy nieszczęśliwy wypadek, do którego dojdzie w okresie ubezpieczenia.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenia mieszkań i domów w aplikacji SkyCash

Dziecko otrzyma również bon podarunkowy o wartości 200 zł na dowolny zakup umilający czas powrotu do zdrowia, a z kolei rodzic po spełnieniu odpowiednich warunków wsparcie do sumy 1000 zł na pokrycie kosztów korepetycji dla chorego dziecka oraz również do 1000 zł na zorganizowanie opieki nad nieletnim ubezpieczonym. Umowa zawierania jest na rok, a składka w tym wariancie wynosi 5 zł miesięcznie. Z kolei decydując się na ochronę za 9 zł miesięcznie, klient oprócz wyżej opisanych świadczeń otrzyma również w razie nieszczęśliwego wypadku dodatkowe 500 zł.

Ubezpieczenie działa 24h na dobę oraz 7 dni w tygodniu. Ochroną mogą być objęte dzieci i młodzież od narodzin do 20 roku życia.

PKO Ubezpieczenia dołącza tym samym do dość szerokiego grona podmiotów oferujących ubezpieczenia NNW dla dzieci i młodzieży. Tzw. ubezpieczenia szkolne już od dłuższego czasu można nabyć nie tylko w szkole czy przedszkolu w ramach polisy przygotowanej dla danej placówki, ale indywidualnie – u agenta lub przez internet. Kompleksowe zestawienie ofert NNW, które możecie kupić online, znajdziecie w artykule: Wasze dziecko nie ma jeszcze ubezpieczenia? Zobaczcie, jak kupić polisę NNW, nie wychodząc z domu.

Przeczytajcie także: Insurtech Clicket proponuje ubezpieczenia dla studentów

Przegląd warunków ubezpieczenia prowadzi do wniosku, że PKO Ubezpieczenia w swoim produkcie postanowiło się skupić głównie na pomocy w organizacji procesu leczenia i pokryciu jego kosztów. W tym kierunku rozwijanych jest również wiele konkurencyjnych ofert, w których coraz mocniej kładzie się akcent właśnie na aspekt wsparcia po ewentualnej szkodzie. Wydaje się jednak, że propozycje innych ubezpieczycieli wciąż zdecydowanie bardziej bazują na systemie uszczerbkowym, w którym ubezpieczony otrzymuje rekompensatę za doznany uszczerbek na zdrowiu. Rekompensata ta często wyliczana jest jako określony procent sumy ubezpieczenia, na którą opiewa umowa.

I to właśnie wysokość tej sumy jest jednym z głównych parametrów umowy – zazwyczaj mieści się ona w zakresie od parunastu tysięcy złotych w najuboższych ofertach do nawet 100 tys. zł. Świadczenie w kwocie równej sumie ubezpieczenia (lub nieco niższej, jeśli ustalono podlimit) wypłacane jest w razie śmierci dziecka w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Ten rodzaj ochrony w ogóle nie pojawia się w nowo wprowadzonej ofercie PKO, w której skoncentrowano się na pokryciu rzeczywiście poniesionych wydatków i pomocy w organizacji leczenia, limitując odpowiedzialność do kwoty 10 tys. zł na jedno zdarzenie ubezpieczeniowe (przy czym organizacja korepetycji, opieki nad dzieckiem oraz koszt bonu nie wliczają się do tego limitu).

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies