Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Netflix rozważa rozpoczęcie akceptacji Bitcoina

Choć na ewentualną decyzję w tej sprawie przyjdzie jeszcze poczekać

– Zobaczymy, w jakim kierunku segment płatności będzie rozwijać się w perspektywie najbliższych lat. Na razie państwa chcą zachować kontrolę nad swoją polityką monetarną. Jednakże dobrze byłoby móc korzystać z waluty tak globalnej, jaką jest Bitcoin – powiedział David Wells, dyrektor finansowy Netflix.

Przeczytajcie także: Netflix już w Polsce. Jak płacić?

Netflix to platforma oferująca widzom dostęp do filmów i seriali. Od 6 stycznia widzowie z Polski mogą legalnie oglądać jej zasoby. Firma rozszerzyła bowiem zasięg o 130 krajów, w tym o Polskę. Obecnie z platformy mogą korzystać widzowie ze 190 krajów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że spółka zastanawia się nad wprowadzeniem nowej prostej i jednolitej metody płatności, która mogłaby być stosowana przez klientów z różnych rynków.

Bitcoin jest rozwiązaniem, które może spełniać oczekiwania władz Netfliksa. Jest uniwersalną kryptowalutą, z której już dziś korzystają konsumenci na całym świecie. Na drodze jej rozwoju stoi jednak sporo barier. Między innymi obawy o to, że jest wykorzystywana przez przestępców.

Przeczytajcie także: Fundusz z grupy MCI kupił Dotpay

Obecnie aby uzyskać dostęp do zasobów Netfliksa, należy się zarejestrować oraz wybrać jedną z dwóch dostępnych dziś metod płatności: kartę bankową lub PayPal. W przypadku wybrania tej pierwszej opcji musicie podpiąć kartę nawet wtedy, jeżeli chcecie skorzystać z promocji, w ramach której pierwszy miesiąc oglądania jest bezpłatny.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies