Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fundusz z grupy MCI kupił spółkę Dotpay

To kolejna w tym roku inwestycja tego podmiotu w segmencie płatności

MCI.EuroVentures to fundusz zarządzany przez grupę Private Equity Managers. Jej prezesem jest Cezary Smorszczewski, wcześniej wieloletni wiceprezes Alior Banku. Dziś fundusz poinformował o podpisaniu umowy nabycia 100 proc. akcji spółki Mobiltek, która jest właścicielem marki Dotpay.

– Strategia inwestycyjna, którą kierowaliśmy się wcześniej, pokazała, że interesuje nas bardzo perspektywiczny obszar obsługi płatności bezgotówkowych. Dotpay i Mobiltek to kolejne atrakcyjne spółki z tego segmentu, które posiadają oferty komplementarne do eCard, firmy będącej również w zarządzaniu funduszu. Dotpay ma rozbudowane kompetencje w zakresie przelewów internetowych, a Mobiltek m.in. w obszarze SMS premium – powiedział Cezary Smorszczewski, cytowany w depeszy agencji informacyjnej ISB News.

Przeczytajcie także: Wilczyński: dla banków Bitcoin to szansa a nie zagrożenie

Dotpay to tzw. integrator płatności internetowych, jeden z liderów tego rynku w Polsce. Posiada kilkunastoprocentowy udział w segmencie przelewów typu pay-by-link, który jest jedną z najbardziej popularnych form płatności w polskim e-commerce i odpowiada za ponad jedną trzecią wszystkich płatności online. W ofercie ma również płatności za pomocą kart płatniczych oraz płatności mobilne. Od 2013 r. posiada licencję krajowej instytucji płatniczej. Z kolei Mobiltek działa na rynku płatności za pośrednictwem SMS-ów premium świadcząc usługi zarówno lokalnym jak i międzynarodowym klientom we współpracy z polskimi operatorami telekomunikacyjnymi.

PEM napisał w komunikacie, że w ciągu najbliższych 2-3 lat Dotpay zamierza mocniej wejść w segment płatności mobilnych oraz świadczyć nowe usługi płatnicze dla klientów indywidualnych i firm. W perspektywie 3-5 lat zamierza rozpocząć ekspansję na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Przeczytajcie także: Fiskus może dobić karty w e-commerce

Mobiltek to czwarta w tym roku inwestycja w segment usług finansowych online zrealizowana przez fundusz zarządzany przez grupę PEM. W październiku fundusz MCI.TechVentures zainwestował w szwedzki iZettle, a wcześniej w polsko-brytyjskie Azimo. W lipcu MCI. EuroVentures kupił akcje eCard.

Działania PEM potwierdzają trend do konsolidacji rynku obsługi płatności bezgotówkowych. Wcześniej amerykański EVO przejął największego na polskim rynku agenta rozliczeniowego – operatora terminali płatniczych, firmę eService oraz podpisał umowę na przejęcie biznesu terminalowego od Raiffeisen Polbank. Krążą również pogłoski, iż na sprzedaż wystawiona jest spółka PayU obsługująca płatności na Allegro, ale jej właściciel dementuje te doniesienia.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: DOTPAY, ECARD, PEM, MCI

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies