Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pay by link nowej generacji w trzech kolejnych bankach

Getin, Noble Bank oraz Orange Finanse to instytucje, których klienci od niedawna mogą korzystać z pay by linków nowej generacji, oferowanych przez PayU

Pay by link to wygodne rozwiązanie ułatwiające płatności w internecie. Po wybraniu tej metody płatności w sklepie internetowym klient jest przekierowywany do strony własnego banku. Po zalogowaniu otrzymuje wypełnioną formatkę przelewu i pozostaje mu już tylko zautoryzować płatność hasłem jednorazowym.

Przeczytajcie także: PayPal wprowadza płatności na smartfonie jednym dotknięciem

Wszystko przebiega sprawnie do czasu, aż klient nie spróbuje zapłacić pay by linkiem na smartfonie. Wtedy sprawa się komplikuje, bo już samo zalogowanie do banku na małym wyświetlaczu komórki nie jest łatwe. A tu trzeba jeszcze wprowadzić hasło jednorazowe, które przychodzi często SMS-em na ten sam telefon, z którego zalogowano się na konto.

Spółka PayU przygotowała więc rozwiązanie o nazwie „PayU PayTouch”, które działa tak jak pay by link, tyle że jest przystosowane do płacenia na urządzeniach mobilnych. Po jednorazowej aktywacji usługi kolejne płatności w sklepach współpracujących z PayU odbywać się mogą za pomocą jednego dotknięcia ekranu smartfona.

Przeczytajcie także: Coraz więcej pomysłów na dostawy żywności z internetu

Klient dokonujący zakupów w aplikacji lub na stronie sklepu internetowego identyfikowany jest dzięki zalogowaniu się do sklepu. Płatność potwierdza akceptując ją ze swojego urządzenia mobilnego, ewentualnie autoryzując PIN-em przy transakcjach o większej wartości.

Pierwszym bankiem, który wprowadził to rozwiązanie był mBank. Później dołączyły do niego BNP Paribas, Alior, T-Mobile Usługi Bankowe i Pekao. Od niedawna z nowej metody płatności korzystać mogą klienci Getinu, Noble Banku oraz Orange Finanse.

Na naszym rynku dostępne jest również rozwiązanie konkurencyjne o nazwie „One Touch”, oferowane przez spółkę PayPal.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies