Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Circle K umożliwia płatności za paliwo i myjnię w aplikacji. Na razie bez podchodzenia do kasy można tankować na stacjach w stolicy

Płatności pobierane są z karty płatniczej dodanej w aplikacji mobilnej Circle K

Klienci Circle K mogą już płacić za paliwo i myjnię bez podchodzenia do kasy. Na razie z płatności w aplikacji mobilnej Circle K mogą korzystać osoby tankujące na warszawskich stacjach, ale już w grudniu usługa ma być dostępna w całej Polsce. Co zapewne zmartwi użytkowników aut firmowych, przy tym rodzaju płatności nie jest obecnie możliwe uzyskanie faktury VAT z numerem NIP nabywcy.

Płatności za pomocą aplikacji Circle K są dostępne wyłącznie dla członków Extra Club. Osoby, które dotychczas nie zapisały się do programu lojalnościowego, a chciałyby korzystać z tego udogodnienia, muszą najpierw założyć konto w klubie. Przed pierwszym tankowaniem należy również dodać w aplikacji swoją kartę płatniczą. Aby to zrobić, trzeba po zalogowaniu się kliknąć przycisk "więcej", a następnie "płatności mobilne" i tam podać numer karty, jej datę ważności oraz kod zabezpieczający widoczny na rewersie plastiku.

Przeczytajcie także: Samochody na Orlenie będą rozpoznawane automatycznie

Kierowca, który planuje zapłacić za paliwo lub myjnię w aplikacji, powinien przez cały czas przebywania na stacji udostępniać swoją lokalizację GPS. Po podjechaniu do punktu tankowania wybiera w apce opcję "paliwo" i wskazuje numer dystrybutora, po czym dokonuje preautoryzacji płatności, klikając przycisk "potwierdź". Od tego momentu ma dwie minuty, by podnieść pistolet do tankowania i kolejne 90 sekund, by rozpocząć napełnianie zbiornika.

Z kolei przy wyborze opcji "myjnia" klient również preautoryzuje płatność, po czym wybiera program, deklaruje, czy zostanie w środku auta, czy wyjdzie na zewnątrz, a potem rozpoczyna czyszczenia auta. Na wjechanie do budynku myjni ma godzinę od chwili wstępnego zatwierdzenia płatności.

Przeczytajcie także: Coraz bliżej płatności za pomocą Autopay również na państwowych autostradach

W ramach preautoryzacji Circle K dokonuje czasowej blokady środków – w kwocie 300 zł w razie zakupu paliwa, a w przypadku korzystania z myjni w kwocie odpowiadającej najdroższemu programowi. Po zakończeniu operacji zastrzeżone sumy zostają zwolnione, a karta płatnicza klienta zostaje obciążona faktyczną kwotą transakcji. Po zakończeniu płatności paragon fiskalny jest drukowany w kasie punktu sprzedaży, zaś użytkownik dostaje elektroniczną fakturę na przypisany do konta adres mailowy.

Circle K to kolejny koncern, który udostępnia płatności mobilne na swoich stacjach. Od dłuższego czasu działa już konkurencyjne rozwiązanie Orlenu, który umożliwia płacenie zarówno z karty przypisanej do konta, jak i przez Blik, Apple Pay czy Google Pay. Aplikacja Orlen Pay pozwala płacić za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze, poprzez zeskanowanie znajdującego się na nim kodu QR. Od niedawna bez podchodzenia do kasy można także tankować na stacjach Carrefoura.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies