Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wirtualna karta przedpłacona zamiast świątecznego bonu od pracodawcy? Sodexo startuje z nową usługą

Wirtualne karty Sodexo można dodać do mobilnego portfela Google Pay czy Apple Pay

Sodexo wprowadza do oferty wirtualne karty przedpłacone. To w pełni cyfrowe karty płatnicze, będące odpowiednikiem kart wydawanych na platformie Mastercard. Dostępne będą w dwóch wariantach: wirtualna karta podarunkowa została pomyślana jako benefit dla pracowników, a wirtualna karta premiowa ma być nagrodą w programach wsparcia sprzedaży.

Przeczytajcie także: 500 mln dodatkowych transakcji kartami Visa

Wirtualne karty Sodexo trafiają do osoby obdarowanej w postaci kodu dostępowego przesłanego e-mailem. Aby skorzystać ze środków, należy wejść na stronę www i aktywować kartę w kilku prostych krokach. Na tej samej stronie można ją zablokować, sprawdzić saldo czy historię transakcji.
Karty Sodexo mają wszystkie cechy tradycyjnej karty płatniczej, czyli numer, datę ważności oraz kod CVC. Można nimi płacić w internecie, podając dane karty i autoryzując za pomocą kodu SMS wysłanego na numer telefonu przypisany do użytkownika. Z kolei aby dokonać płatności w sklepie stacjonarnym lub wypłacić środki z bankomatu, kartę należy dodać do mobilnego portfela, np. Google Pay lub Apple Pay.

Przeczytajcie także: Wolframowa karta od PKO

Wirtualne karty podarunkowe to odpowiednik tradycyjnych bonów Sodexo oferowanych pracownikom przez pracodawców. Teraz benefit ma być dostępny w formie wygodniejszej i prostej w dystrybucji oraz użytkowaniu.

Z kolei wirtualne karty premiowe to – jak przekonuje Sodexo – pierwsza tego typu cyfrowa nagroda proponowana do wykorzystania w programach lojalnościowych, motywacyjnych i innych akcjach wsparcia sprzedaży, jak konkursy, loterie czy promocje "buy&get". Firma podkreśla również, że nagrody w formie wirtualnej karty przedpłaconej, podobnie jak pozostałe karty i kupony Sodexo, podlegają zwolnieniu z podatku VAT.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies