Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny ubezpieczyciel sięga po blockchain. Prévoir wykorzysta narzędzie Atende do dystrybucji dokumentów publicznych i prywatnych

Prévoir dołączył do grupy ponad 20 instytucji finansowych, w których wdrożone zostało rozwiązanie ChainDoc

Firma Atende poinformowała o pierwszym wdrożeniu swojego rozwiązania ChainDoc w branży ubezpieczeniowej. Z opartych na blockchainie usług wysyłki oraz archiwacji cyfrowych dokumentów korzystać będzie Prévoir. Dzięki zastosowaniu narzędzia oferowanego przez Atende klienci ubezpieczyciela otrzymają dokumenty poprzez moduł komunikacji elektronicznej spełniający wymagania trwałego nośnika, będą także mieli możliwość ich cyfrowego podpisywania.

Przeczytajcie także: PKO BP wprowadza nowe rozwiązanie problemu trwałego nośnika

Prévoir to francuski ubezpieczyciel, który funkcjonuje w Polsce jako oddział. Prowadzi działalność w zakresie ubezpieczeń na życie, a jego oferta koncentruje się wokół ochrony życia, zdrowia, zabezpieczenia kredytu, oszczędzania oraz emerytur. Specjalizuje się w ubezpieczeniach indywidualnych, a swoje produkty sprzedaje za pośrednictwem agentów oraz banków i instytucji finansowych.

Prévoir dołączył tym samym do grupy ponad 20 instytucji finansowych, w których wdrożony został ChainDoc. System umożliwia szybką i bezpieczną dystrybucję dokumentów każdego typu – zarówno publicznych przy spełnieniu wymogów trwałego nośnika, jak i prywatnych, adresowanych do konkretnych klientów. Rozwiązanie przygotowane przez Atende, polską spółkę informatyczną, łączy technologię WORM oraz blockchain.

Przeczytajcie także: Blockchain już w 15 bankach spółdzielczych

ChainDoc bazuje na prywatnej sieci serwerów, w której węzłem zaufanym jest serwer NASK i w której zapisywane są tylko skróty dokumentów. – Cyfryzacja i przejście na model "paperless", w połączeniu z utrwalaniem dokumentów i danych ze stemplem czasowym umożliwia zdalną komunikację z klientem oraz zawieranie transakcji na odległość, co doskonale odpowiada na wyzwania czasów pandemii, a w sferze operacyjnej umożliwia optymalizację procesów i obniżenie kosztów funkcjonowania instytucji ubezpieczeniowej – zaznacza Jacek Szczepański, wiceprezes Atende.

Z trwałego nośnika opartego na blockchainie korzysta również inny ubezpieczyciel – Link4. Towarzystwo zdecydowało się na wdrożenie rozwiązania przygotowanego przez KIR do publikowania dokumentów publicznych, takich jak np. ogólne warunki ubezpieczenia. Z kolei niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że udoskonalone rozwiązanie KIR-u, przygotowane we współpracy z Hitachi i OChK, zostało wykorzystane w PKO BP.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies