Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w sposobie potwierdzania płatności online kartami Pocztowego. Wkrótce może tak być w większości banków

Pocztowy wprowadzając nowe zasady autoryzacji transakcji w internecie dostosowuje się do przepisów europejskich

Bank Pocztowy jako czwarty w ostatnim czasie na polskim rynku wprowadza zmiany do zasad potwierdzania płatności online wydanymi przez siebie kartami. Od teraz aby skorzystać w sklepie internetowym z karty Pocztowego albo EnveloBanku, po wprowadzeniu danych z karty takich jak numer i kod zabezpieczający umieszczony na rewersie plastiku, trzeba zalogować się na rachunek przez internet lub aplikację mobilną i tam operację dodatkowo potwierdzić.

Przeczytajcie także: Zapłacić kartą w internecie będzie trudniej

Pocztowy jest czwartym bankiem na polskim rynku, który w ostatnim czasie podjął decyzję o zmianie sposobu autoryzacji płatności internetowych kartami. Niedawno o wprowadzeniu podobnych procedur informowały już m.in. Alior, Pekao, SGB i ING. Więcej o tym w tekście Duża zmiana dla użytkowników kart ING. Od dziś inaczej będą potwierdzać płatność w internecie. Należy spodziewać się, że w najbliższym czasie dostosowanie się do nowych reguł ogłoszą także inne instytucje. Mają na to czas do końca bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Część płatności mobilnych może zniknąć z rynku

Zmiany wprowadzane przez banki to efekt dostosowania systemów do wymogów dyrektywy PSD II. Przypomnę, że według obowiązujących zasad niektóre transakcje kartami powinny być zabezpieczone przynajmniej dwiema różnymi metodami. Z tym, że dane umieszczone na karcie nie są uznawane za jedną z takich metod. Stąd konieczność zalogowania się na rachunek przez internet i potwierdzenia kodem wysłanym na komórkę. Użytkownicy aplikacji mobilnych mają łatwiej, bo samo posiadanie smartfona z apką jest jednym zabezpieczeniem a hasło logowania do aplikacji, ewentualnie biometria twarzy czy odcisku palca – drugim.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies