Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już można przechowywać bilet miesięczny na karcie bankowej. Nowa usługa jest dostępna w Bydgoszczy

Rozwiązanie wprowadzono przy współpracy tamtejszego zarządcy komunikacji miejskiej, Mastercarda i Mennicy Polskiej

Mennica Polska ogłosiła dzisiaj wdrożenie ciekawego rozwiązania w Bydgoszczy. Chodzi o możliwość potwierdzania zakupu biletu długookresowego, np. miesięcznego, za pomocą zwykłej karty płatniczej. Mennica pisze w informacji prasowej, że to pierwsze tego typu wdrożenie w Polsce. Dotychczas bowiem karta bankowa pozwala na opłacenie bez konieczności drukowania biletów przejazdów jednorazowych czy krótkookresowych, a bilety miesięczne były przechowywane albo na karcie miejskiej, albo w aplikacji mobilnej.

Przeczytajcie także: Sukces nowego systemu biletowego w Bydgoszczy

Od teraz osoby korzystające z komunikacji miejskiej w Bydgoszczy mogą na zbliżeniowej karcie bankowej kodować bilety 14-dniowe, 30-dniowe, kwartalne i semestralne. Zakupiony bilet będzie aktywny od momentu sfinalizowania transakcji za pośrednictwem portalu pasażera Bydgoskiej Karty Miejskiej (BKM) – bez potrzeby korzystania z automatu czy wizyty w biurze obsługi klienta lub innym punkcie, gdzie można doładować kartę miejską.

Aby móc skorzystać z udogodnienia, pasażer powinien posiadać imienny profil w portalu BKM, jak również przypisany do konta tzw. Bezpieczny identyfikator karty płatniczej. Cała operacja potrwa tylko trzy minuty, a pasażer jest przez nią przeprowadzany krok po kroku. Przy okazji pasażerowie zyskają dostęp do całej historii zakupów biletów, przypisanych do danej karty.

Przeczytajcie także: Rzeszów z nowym systemem opłat za przejazdy

Bydgoszcz jest jednym z kilku dużych miast w Polsce, które wprowadziły system do opłacania przejazdów komunikacją miejską bez konieczności drukowania papierowych biletów i za pomocą nośników kart bankowych. Inne to m.in. Wrocław, Rzeszów, Białystok czy Tychy. We wszystkich tych rozwiązaniach informacja o opłacie za przejazd jest przechowywana w systemie centralnym. Aby dowieść zakup biletu, wystarczy do czytnika kontrolera zbliżyć tę samą kartę, którą zapłaciło się za przejazd.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies