Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rzeszów z nowym systemem opłat za przejazdy komunikacją. Papierowe bilety nie będą już potrzebne

Pierwsze autobusy z nowymi kasownikami pojawią się na ulicach Rzeszowa w styczniu przyszłego roku

ZTM w Rzeszowie rozpoczął instalację nowych kasowników w autobusach. Wciąż będą one umożliwiać korzystanie z Rzeszowskiej Karty Miejskiej i tradycyjnych biletów, ale pojawi się opcja płacenia zbliżeniowego z pomocą kart bankowych, smartfonów czy smartwatchy. W pierwszej fazie projektu urządzenia mają trafić do 50 pojazdów, a mieszkańcy skorzystają z nich już w styczniu 2020 roku. Druga faza obejmie wszystkie rzeszowskie autobusy i należy się jej spodziewać wiosną 2020 roku.

Przeczytajcie także: Pilotaż nowych płatności w śląskiej komunikacji

Pasażer, który będzie chciał skorzystać z nowego rozwiązania, musi jedynie zbliżyć kartę (albo RKM) do kasownika. Informacja o opłaceniu przejazdu jest zapisywana w systemie biletowym ZTM Rzeszów. Rozwiązanie umożliwia kupowanie także biletów ulgowych oraz wprowadzenie tzw. inteligentnej taryfy, w której pasażer zapłaci za rzeczywiście pokonany odcinek trasy.

Przeczytajcie także: Mobilna sprzedaż biletów w największych miastach przekroczyła 30 mln zł

Partnerami ZTM w tym projekcie są firmy R&G z Mielca (dostarcza kasowniki), Solveo oraz Bee-Tech (uruchomienie i integracja systemów), eService i Visa. Płatności zbliżeniowe w transporcie publicznym to rozwiązanie bardzo pożądane. Oprócz ekologii, wygody i szybkości, zapewniają oszczędności. Zdają sobie z tego sprawę kolejne polskie miasta. Przed dwoma miesiącami dowiedzieliśmy się, że zwykłą kartą bankomatową będzie można płacić w Bydgoszczy, a biletomaty bezgotókowe funkcjonują już w każdym warszawskim tramwaju. Jednocześnie przybywa aplikacji, dzięki którym szybko można kupować bilety. W samej stolicy działa ich już kilka.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies