Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rzeszów z nowym systemem opłat za przejazdy komunikacją. Papierowe bilety nie będą już potrzebne

Pierwsze autobusy z nowymi kasownikami pojawią się na ulicach Rzeszowa w styczniu przyszłego roku

ZTM w Rzeszowie rozpoczął instalację nowych kasowników w autobusach. Wciąż będą one umożliwiać korzystanie z Rzeszowskiej Karty Miejskiej i tradycyjnych biletów, ale pojawi się opcja płacenia zbliżeniowego z pomocą kart bankowych, smartfonów czy smartwatchy. W pierwszej fazie projektu urządzenia mają trafić do 50 pojazdów, a mieszkańcy skorzystają z nich już w styczniu 2020 roku. Druga faza obejmie wszystkie rzeszowskie autobusy i należy się jej spodziewać wiosną 2020 roku.

Przeczytajcie także: Pilotaż nowych płatności w śląskiej komunikacji

Pasażer, który będzie chciał skorzystać z nowego rozwiązania, musi jedynie zbliżyć kartę (albo RKM) do kasownika. Informacja o opłaceniu przejazdu jest zapisywana w systemie biletowym ZTM Rzeszów. Rozwiązanie umożliwia kupowanie także biletów ulgowych oraz wprowadzenie tzw. inteligentnej taryfy, w której pasażer zapłaci za rzeczywiście pokonany odcinek trasy.

Przeczytajcie także: Mobilna sprzedaż biletów w największych miastach przekroczyła 30 mln zł

Partnerami ZTM w tym projekcie są firmy R&G z Mielca (dostarcza kasowniki), Solveo oraz Bee-Tech (uruchomienie i integracja systemów), eService i Visa. Płatności zbliżeniowe w transporcie publicznym to rozwiązanie bardzo pożądane. Oprócz ekologii, wygody i szybkości, zapewniają oszczędności. Zdają sobie z tego sprawę kolejne polskie miasta. Przed dwoma miesiącami dowiedzieliśmy się, że zwykłą kartą bankomatową będzie można płacić w Bydgoszczy, a biletomaty bezgotókowe funkcjonują już w każdym warszawskim tramwaju. Jednocześnie przybywa aplikacji, dzięki którym szybko można kupować bilety. W samej stolicy działa ich już kilka.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies