Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Warszawa wprowadza piątą aplikację do opłacania przejazdów komunikacją. Do stolicy wchodzi zbiletem.pl

Podróżujący po Warszawie autobusami, tramwajami i metrem mogą już też korzystać z aplikacji Jakdojade, moBiLET, mPay i SkyCash

Od 18 lutego zapłacić za pomocą smartfona za przejazd komunikacją miejską w Warszawie będzie jeszcze łatwiej niż dotychczas. Od tego dnia władze stołecznego transportu publicznego umożliwią bowiem korzystanie podróżnym z aplikacji zbiletem.pl. Apka pozwoli na zakup biletów jednorazowych, czasowych oraz krótkookresowych.

Przeczytajcie także: Warszawa wprowadza dwie nowe aplikacje do zakupu biletów

Zbiletem.pl to już piąta aplikacja mobilna pozwalająca na wnoszenie opłat za przejazdy komunikacją publiczną w Warszawie. Od niedawna bilety mogą tu kupować użytkownicy apki Jakdojade. Wcześniej miasto pozwoliło na to osobom korzystającym z aplikacji moBiLET, mPay i SkyCash. W najbliższym czasie grono to ma jeszcze powiększyć się o aplikację Mint Mobile, której operatorem jest Mennica Polska.

Przeczytajcie także: SkyCash traci obsługę stołecznej strefy parkowania

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie informuje, że pasażerowie coraz chętniej kupują bilety za pomocą aplikacji na urządzeniach mobilnych. W 2018 r. ZTM zanotował sprzedaż biletów stołecznej komunikacji o wartości ponad 955 mln zł. Była ona wyższa niż w 2017 roku o ponad 8 mln zł. Za pośrednictwem aplikacji mobilnych zakupiono bilety o wartości ok. 29,8 mln zł. Ten kanał dystrybucji zanotował największy wzrost w porównaniu z 2017 r. – aż o 77,61 proc.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies