Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Diebold Nixdorf ostrzega banki o atakach na jego bankomaty. Przestępcy używają metody typu black box

Firma nie uściśliła, jaka jest skala problemu w Europie i ile pieniędzy ukradli już przestępcy

Diebold Nixdorf, dominujący podmiot na rynku bankomatów, ostrzega europejskie banki przed atakami wymierzonymi w jego maszyny ProCash 2050x. Przestępcy stosują metodę zwaną black box i prawdopodobnie zdobyli część oprogramowania atakowanych maszyn. Firma nie wyjaśnia, jak oszuści mogli do niego uzyskać dostęp, ale zapewnia, że prowadzi w tej sprawie działania wyjaśniające, o czym informuje serwis finextra.com

Przeczytajcie także: Getin ulepsza mobilną autoryzację

Atak typu black box polega na podłączeniu do bankomatu urządzenia, które generuje sygnał wypłaty środków. Przestępca może działać samodzielnie, czyli na miejscu podłączyć się do maszyny i wykraść pieniądze. Może też przeprowadzić atak zdalnie, a współpracująca z nim osoba, przejmie wypłacone banknoty. W przypadku najnowszej metody, przestępcy niszczą część bankomatu i podpinają się bezpośrednio do maszyny.

Przeczytajcie także: Credit Agricole bardziej bezgotówkowy

Tłem dla tych doniesień są problemy Diebold Nixdorf w Belgii. W ubiegłym miesiącu doszło w tym kraju do serii ataków na urządzenia banku Argenta. Instytucja była zmuszona do wyłączenia blisko 150 bankomatów. Nie ujawniono, ile pieniędzy udało się ukraść złodziejom. Stawia to producenta w dość niekorzystnym świetle, a kilka miesięcy temu wygrał w Belgii duży kontrakt dotyczący sieci bankomatów kilku instytucji.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies