Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Getin ulepsza mobilną autoryzację. Będzie ją włączać automatycznie na nowych urządzeniach

Getin umożliwia też korzystanie z mobilnej autoryzacji na wielu urządzeniach jednocześnie

W marketach Google Play i App Store znalazła się kolejna wersja aplikacji mobilnej Getinu. Najważniejszą nowością, jaka przy okazji została wprowadzona do apki, jest zwiększenie funkcjonalności mobilnej autoryzacji. Getin pisze w informacji do klientów, że od teraz ma ona działać na wielu urządzeniach powiązanych z rachunkiem, a nie tylko na jednym, jak było do tej pory. Ponadto zostanie ona automatycznie włączona w momencie powiązania z kontem nowego smartfona.

Przeczytajcie także: Getin zachęca do korzystania z bankowości mobilnej

Wprowadzone teraz zmiany oznaczają, że jeśli korzystacie z aplikacji Getinu na wielu telefonach, po odłączeniu jednego z nich w ustawieniach bankowości elektronicznej mobilna autoryzacja wciąż będzie działać na pozostałych. Listę urządzeń, na których jest aktywna mobilna autoryzacja, można znaleźć w sekcji Ustawienia/Aktywne urządzenia mobilne. Przy każdym, na którym jest aktywna ta funkcja, zobaczycie ikonę telefonu i napis "mobilna autoryzacja".

Przeczytajcie także: Getin zapowiada wdrożenie kont zakładanych przez selfie

Mobilna autoryzacja jest już standardem w polskiej bankowości. Przypomnę, że umożliwia zatwierdzanie operacji zlecanych w internetowym serwisie transakcyjnym przy pomocy aplikacji zamiast kodów otrzymywanych w wiadomości SMS. Podczas wykonywania przelewu aplikacja wyświetla komunikat push, który trzeba otworzyć i po zalogowaniu do apki – zatwierdzić. Zdaniem większości specjalistów takie rozwiązanie jest bezpieczniejsze niż kody jednorazowe z SMS-ów.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies