Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jest projekt nowego stanowiska KNF w sprawie kryptowalut. Nadzór rozpoczyna konsultacje

KNF chce przedyskutować projekt m.in. z przedstawicielami ZBP czy PONIP

KNF opublikował dziś projekt "Stanowiska Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie wydawania i obrotu kryptoaktywami". Dokument został przesłany do konsultacji organizacjom branżowym, takim jak Izba Domów Maklerskich, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, Polska Organizacja Niebankowych Instytucji Płatności, Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce i Związek Banków Polskich). Można go znaleźć tutaj.

Przeczytajcie także: Branża płatnicza krytycznie o stanowisku KNF

W towarzyszącym publikacji projektu komunikacie KNF pisze, że celem dokumentu jest omówienie wybranych aspektów prawnych dotyczących problematyki wydawania tokenów oraz obrotu tokenami na podstawie najbardziej typowych kryptoaktywów. Zajęcie stanowiska przez nadzór ma zapewnić jednolite podejście do kwestii regulacyjnych podmiotów zamierzających zajmować się wydawaniem i obrotem kryptoaktywami.

Przeczytajcie także: KNF a wybuchające bankomaty

Organizacje zaproszone do konsultacji otrzymały dość mało czasu na przygotowanie opinii – swoje stanowiska powinny nadesłać do 30 lipca bieżącego roku. W przeszłości podmioty te wyrażały się krytycznie na temat konsultacji prowadzonych przez nadzór w tym trybie. Tak było np. w odniesieniu do podobnego procesu prowadzonego przez KNF w sprawie wytycznych dotyczących zasad przeciwdziałania praniu pieniędzy. Więcej na ten temat w tekście Nowe wytyczne KNF na temat przeciwdziałania praniu pieniędzy. Mocna krytyka ze strony organizacji branżowej.

KATEGORIA
PRAWO
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies