Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KNF a wybuchające bankomaty. Nadzór powołuje zespół, który ma zająć się problemem 

W skład grupy roboczej ds. bezpieczeństwa fizycznego banków i bankomatów wejdą m.in. przedstawiciele kilku ministerstw i Związku Banków Polskich

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o utworzeniu tzw. grupy roboczej ds. bezpieczeństwa fizycznego sektora bankowego i urządzeń automatycznych, takich jak bankomaty i wpłatomaty. Do zadań zespołu należeć będzie m.in. diagnozowanie oraz monitorowanie zjawisk i zdarzeń wpływających negatywnie na szeroko rozumiane bezpieczeństwo bankomatów, analizowanie obowiązujących, a także opracowywanie założeń nowych rozwiązań prawnych w tym zakresie.

Przeczytajcie także: Policja ostrzega przed inwestycjami w kryptowaluty

Jak wynika z komunikatu KNF, nadzór zdecydował się zająć problemem po zdiagnozowaniu zjawisk, które zagrażają bezpieczeństwu publicznemu i wymagają przeciwdziałania, do którego konieczna jest współpraca między różnymi instytucjami. – Do zjawisk takich zalicza się m.in. włamania do urządzeń ATM (bankomatów/wpłatomatów), stanowiące istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego ze względu na wykorzystywanie przez sprawców tych zdarzeń metod wybuchowych – napisano w komunikacie.

Przeczytajcie także: Kolejna firma płatnicza na liście ostrzeżeń KNF

KNF pisze dalej, że zaproszenie do udziału w pracach grupy przyjęli przedstawiciele: Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Narodowego Banku Polskiego, Ministerstwa Finansów, Komendy Głównej Policji, Związku Banków Polskich oraz komórek bezpieczeństwa podmiotów sektora bankowości komercyjnej.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies